1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Spływaj z Bargielską! – spływ kajakowy i warsztaty pisania

Kajaki i pisanie? Tak! Mazowieckie rzeki posłużą jako inspiracja dla opowiadań, które napiszą uczestnicy warsztatów „Spływaj z Bargielską!”. (Fot. iStock)
Kontakt z naturą, zwłaszcza wodą, niesie natchnienie niejednej twórczyni. W sierpniu oraz wrześniu możesz popływać kajakami z poetką i pisarką Justyną Bargielską i uczestniczyć w jej warsztatach pisania.

Justyna Bargielska, poetka i pisarka, nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Obsoletki”, poprowadzi w sierpniu i wrześniu nietypowe warsztaty na Mazowszu. Prosto z kajaka będzie inspirować uczestników do zabawy słowem i gry z wyobraźnią. Wspólnie będą pływać po rzekach całego Mazowsza: Pilicy, Bzurze, Świdrze, Wkrze, a nawet Wiśle. To akcja Fundacji Ave nazwana „Spływaj z Bargielską!”, współfinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Mazowieckie rzeki to nie tylko bogactwo przyrody. Niosą ze sobą szereg kontekstów kulturowych, artystycznych, legendarnych, literackich i filmowych. Fascynują ich nazwy: Skwra czy Wkra. Na ich brzegach rozsiane są kapliczki. Po Bzurze pływała Maria Dąbrowska, zaś Igor Newerly spłynął Wisłą z Sandomierza do Warszawy. Wkra wystąpiła w „Zmiennikach” Stanisława Barei.

Także uczestnicy warsztatów „Spływaj z Bargielską!” przyczynią się do wzbogacenia kultury. Napiszą opowiadania o rzekach i języku, które zostaną nagrane w formie słuchowisk i udostępnione w Internecie. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku; organizatorzy szczególnie zachęcają jednak rodziny z dziećmi. Zapisy odbywają się przez stronę Fundacji Ave.

Źródło: https://fundacjaave.pl/pl/spkywaj-z-bargielska-zapisy-na-literackie-kajaki

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze