1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Piraci z Karaibów” – w jakiej kolejności oglądać kultową serię z Johnnym Deppem?

„Piraci z Karaibów” – w jakiej kolejności oglądać kultową serię z Johnnym Deppem?

Przypominamy filmy „Piraci z Karaibów” – wszystkie części po kolei. Na zdjęciu Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow (Fot. Photo12/BEW Photo)
Przypominamy filmy „Piraci z Karaibów” – wszystkie części po kolei. Na zdjęciu Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow (Fot. Photo12/BEW Photo)
Plotki głoszą, że cały czas trwają prace nad kolejną częścią „Piratów z Karaibów”. Czy zobaczymy w niej Johnny’ego Deppa. Aktor zarzeka się, że nie, ale my wierzymy, że jeszcze nie wszystko stracone. W oczekiwaniu na najnowsze informacje przypominamy filmy „Piraci z Karaibów” – wszystkie części po kolei.

„Nie wrócę nawet za milion alpak”

Filmy „Piraci z Karaibów” to seria wyprodukowana przez Jerry’ego Bruckheimera i Walt Disney Pictures, która powstała na podstawie… przedstawienia wystawianego w Disneylandzie. Do tej pory ukazało się pięć filmów – pierwszy w 2003 roku, piąty w 2017 – ale wiemy, że w przygotowaniu jest kolejna część (mająca być rebootem) oraz spin-off, który ma być poświęcony ulubionemu piratowi. Rola kapitana Jacka Sparrowa zjednała Johnny’emu Deppowi sporo fanów. Wielu nie wyobraża sobie serii bez ekscentrycznego, charyzmatycznego i nieco komicznego pirata. Niestety, po tym, jak Disney zerwał współpracę z Deppem na podstawie oskarżeń Amber Heard, aktor mówi, że nawet największe pieniądze – czy milion alpak – nie przekonają go do ponownego wcielenie się w Jacka Sparrowa. Rozmowy nadal trwają, bo po wygranej mężczyzny wytwórnia mocno zabiega o jego względy. Czy zobaczymy go w najnowszej części? Nie wiadomo. Jednak w oczekiwaniu na informacje, przypominamy pięć filmów z udziałem Johnny’ego Deppa w kultowej już roli Jacka Sparrowa. Przedstawiamy wam filmy „Piraci z Karaibów” – wszystkie części po kolei.

„Piraci z Karaibów” – filmy po kolei

1. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” (2003), reż. Gore Verbinski

Filmy „Piraci z Karaibów” musimy zacząć od części „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku, oczywiście na Morzu Karaibskim. Od razu poznajemy kapitana Jacka Sparrowa – z pistoletem, jedną kulą i ukochanym kapeluszem – który został zdradzony przez swoją załogę. Gdy kapitan Barbossa – będący chwilowo w posiadaniu ukochanego statku Jacka, Czarnej Perły – porywa córkę gubernatora Elizabeth Swann (Keira Knightley), w pogoń za nią wyrusza zakochany w dziewczynie Will Turner (Orlando Bloom). Mając wspólnego wroga, Jack i Will łączą siły, żeby pokonać Barbossę. Zadanie jednak nie jest wcale takie łatwe. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi armia żywych szkieletów…

2. „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” (2006), reż. Gore Verbinski

W drugiej części poznajemy Davy’ego Jonesa – postrach wód. A kto może mieć z nim na pieńku? Oczywiście kapitan Jack Sparrow! Musi on spłacić dług, który zaciągnął u władcy mórz. W pościg ruszają też Will i Elizabeth – którym grozi wyrok za bratanie się z piratami. Jedynym ratunkiem jest oddanie Cutlerowi Beckettowi, zarządcy Wschodnioindyjskiej Kompanii Handlowej, kompasu, który… należy do Jacka. Czy uda im się odzyskać wolność? Czy Jack spłaci dług? I – co najważniejsze – co wspólnego ma z tym wszystkim tytułowa Skrzynia Umarlaka?

3. „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” (2007), reż. Gore Verbinski

Niestety nie wszystko poszło według planu i Sparrow potrzebuje pomocy. Will Turner, Elizabeth Swann i Barbossa łączą siły, żeby uratować kapitana z rąk okrutnego Davy’ego Jonesa. Jednak, żeby odnaleźć Jacka, potrzebują specjalnej mapy i Czarnej Perły, którą – kolejny raz – utracili. Nie będzie to jednak wcale takie łatwe, zwłaszcza że lord Beckett wraz z komodorem Norringtonem, Davym Jonesem oraz okrutnym piratem Sao Fengiem zawiązują umowę mówiącą o zlikwidowaniu piratów na wszystkich morzach świata. Uciekając przed nimi, Will, Elizabeth i Barbossa udają się na kraniec świata.

4. „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” (2011), reż. Rob Marshall

Jeśli chodzi o „Piraci z Karaibów” – filmy po kolei – w czwartej części, której reżyserem jest Rob Marshall, nie zobaczymy już Willa i Elizabeth, za to poznamy Angelicę (Penélope Cruz) i Czarnobrodego (Ian McShane). Fabuła filmu skupia się na odnalezieniu Fontanny Młodości. W tym celu Jack musi współpracować z piękną kobietą ze swojej przeszłości. Zwłaszcza że nie tylko oni chcą odnaleźć źródło młodości. Szukają go także m.in. Hiszpanie oraz Anglicy, na czele których stoi… Barbossa jako korsarz w służbie Anglii. Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Sami zobaczcie.

Fabuła filmu została oparta na powieści „Na Nieznanych Wodach” autorstwa Tima Powersa (1988).

5. „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” (2017), reż. Joachim Rønning, Espen Sandberg

Zestawienie „Piraci z Karaibów” – kolejność kończy „Zemsta Salazara”. Ostatnia na ten moment część powstała w reżyserii Joachima Rønninga i Espena Sandberga. Tym razem kapitan Jack Sparrow będzie współpracował z synem Willa Turnera i Elizabeth Swan. Obydwoje chcą odnaleźć Trójząb Posejdona – Henry, żeby pomóc ojcu, Jack – żeby pokonać starego wroga, przerażającego kapitana Salazara, i jego armię umarlaków. Przyłączają się do nich Barbossa – standardowo – oraz Carina, piękna miłośniczka astronomii.

Filmy „Piraci z Karaibów” obejrzycie m.in. na platformie Disney+.

Seria „Piraci z Karaibów” – wszystkie części po kolei – okazała się hitem. Na jej podstawie powstało też m.in. kilkanaście gier komputerowych czy dwie serie książek dla młodzieży. Nie zapominając o tym, że rola ta przyniosła Johnny’emu Deppowi ogromną sławę. I chociaż jak najbardziej rozumiemy jego decyzję, to w głębi serca mamy nadzieję, że jeszcze zobaczymy go w roli kapitana Jacka Sparrowa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze