1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Co się stało, Brittany Murphy?” – serial o tajemniczej śmierci znanej aktorki już na HBO Max

Obiecującą karierę Brittany Murphy przerwała przedwczesna śmierć w 2009 roku. Na zdjęciu: w filmie „Dziewczyny z wyższych sfer” (Fot. MGM/Entertainment Pictures/Forum)
Nowy serial dokumentalny produkcji HBO Max „Co się stało, Brittany Murphy?” to kameralny i niezwykle wnikliwy portret zmarłej w 2009 roku aktorki. Jego twórcy przedstawiają nam nieznane fakty z życia gwiazdy i analizują tajemnicze okoliczności jej tragicznej śmierci.

Miała wszystko, czego potrzeba, aby zrobić zawrotną karierę w Hollywood: talent, charyzmę, wdzięk, urodę... Była niezwykle zdolną aktorką i wschodzącą gwiazdą przykuwającą uwagę widzów na ekranie i poza nim. Serca publiczności podbiła rolami w „Słodkich zmartwieniach”, „Przerwanej lekcji muzyki”, „8 mili” oraz „Sin City – miasto grzechu”. Obiecującą karierę 32-letniej Brittany Murphy przerwała jednak przedwczesna śmierć w 2009 roku, a tajemnicze okoliczności, które temu towarzyszyły stały się natychmiast pożywką dla konspiracyjnych teorii i licznych spekulacji.

Zrealizowany z niezwykłym wyczuciem dwuodcinkowy serial dokumentalny „Co się stało, Brittany Murphy?” przedstawia życie i dorobek niezwykle utalentowanej artystki. Jego twórcy ukazują widzom nieemitowane nigdy wcześniej materiały archiwalne i wywiady z osobami z najbliższego otoczenia aktorki. Ich wnioski różnią się diametralnie od doniesień prasy brukowej – w kolejnych odcinkach produkcja skupia się na panującym w Hollywood seksizmie i wpływie jaki miał on na problemy młodej aktorki. Twórcy zadają również pytania dotyczące trudnej relacji Brittany z jej mężem Simonem Monjackiem. Serial „Co się stało, Brittany Murphy?” wyreżyserowała nominowana do nagrody Emmy Cynthia Hill, a jego producentami wykonawczymi są zdobywca nagrody Emmy Jason Blum, Chris McCumber, Jeremy Gold, Mary Lisio i James Buddy Day. Produkcja dostępna jest na platformie HBO Max.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze