1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Lady Gaga dołącza do obsady drugiej części „Jokera”

Lady Gaga dołącza do obsady filmu „Joker: Folie à Deux”. Gwiazda muzyki i kina wcieli się w postać Harley Quinn. (Fot. Andrew Kelly/Reuters/Forum)
Wszystko jasne. Wiemy już, kto zagra Harley Quinn w kontynuacji głośnego dramatu Todda Phillipsa. U boku Joaquina Phoenixa na ekranie zobaczymy... Lady Gagę.

O tym, że „Joker” z Joaquinem Phoenixem doczeka się drugiej części, wiadomo już od czerwca. Reżyser filmu Todd Phillips opublikował wówczas na swoim Instagramie okładkę scenariusza opatrzonego tytułem „Joker: Folie à Deux” oraz zdjęcie samego Phoenixa czytającego ów scenariusz. Podtytuł kontynuacji, czyli Folie à Deux, to określenie zaburzenia psychicznego, które dotyka dwóch lub więcej osób. Opisujemy nim stan, w którym osoba blisko związana z chorym zaczyna bezkrytycznie traktować jej paranoiczne myśli.

Fani pierwszej części od razu zaczęli spekulować, że w kontynuacji „Jokera” do głównego bohatera dołączy ktoś jeszcze. Podejrzenia okazały się słuszne, bowiem w nowej części faktycznie pojawi się nowa postać, a będzie nią… Harley Quinn. W roli pomocnicy psychopatycznego mordercy z Gotham City zobaczymy gwiazdę muzyki i kina Lady Gagę („American Horror Story”, „Narodziny gwiazdy”, „Dom Gucci”). Artystka sama potwierdziła tę informację pokazując w swoich mediach społecznościowych króciutki teaser filmu.

Za scenariusz filmu „Joker: Folie à Deux” odpowiedzialni są twórcy pierwszej części, czyli Todd Phillips i Scott Silver. I choć szczegóły dotyczące fabuły owiane są na razie tajemnicą, wiadomo jednak, że kontynuacja kinowego przeboju sprzed trzech lat będzie nietypowym sequelem utrzymanym w konwencji musicalowej. Przy okazji udziału Gagi w projekcie, ujawniono również datę premiery kinowej filmu – będzie to 4 października 2024 roku. Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze