1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Filmy z Jennifer Lawrence – w roli głównej i nie tylko

Jennifer Lawrence na brytyjskiej premierze „Mother!” w 2017 roku (Fot. Anthony Harvey/Getty Images)
Sławę przyniosła jej głównie rola Katniss Everdeen w „Igrzyskach śmierci”, chociaż Oscara dostała za grę w „Poradniku pozytywnego myślenia”. Jennifer Lawrence nie są straszne komedie, thrillery czy filmy fantastyczne. Z okazji jej się urodzin – które obchodzi 15 sierpnia – przypominamy niektóre filmy z jej udziałem.

Zawsze jest sobą, lubi przeklinać, ma specyficzne poczucie humoru i ogromny dystans do siebie i do życia. Nie sposób jej nie lubić. Do tego ma niebanalną urodę i zniewalający uśmiech. Z okazji jej 32. urodzin przypominamy najlepsze filmy z Jennifer Lawrence.

Filmy z Jennifer Lawrence – w roli głównej i nie tylko

„Dom na końcu ulicy”

Nasze zestawienie „filmy z Jennifer Lawrence” rozpoczynamy amerykańsko-kanadyjskim thrillerem z 2012 roku. Opowiada historię nastoletniej Elissy (Jenifer Lawrence), która przeprowadza się z mamą do nowego miasta, do domu marzeń. Wkrótce zainteresowanie dziewczyny wzbudza sąsiedni dom po drugiej stronie ulicy, gdzie doszło do tragicznej zbrodni – młoda dziewczyna zamordowała swoich rodziców, po czym zniknęła. Kiedy Elissa zaprzyjaźnia się z bratem morderczyni, z czasem dochodzi do wstrząsających wydarzeń…

„Poradnik pozytywnego myślenia”

Jeśli chodzi o filmy z Jennifer Lawrence w roli głównej, koniecznie trzeba wspomnieć o produkcji, za którą aktorka otrzymała Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą. „Poradnik pozytywnego myślenia” – w którym Lawrence wystąpiła obok Bradleya Coopera – powstał na podstawie powieści Matthew Quicka o tym samym tytule. Jest to historia cierpiącego na cyklofrenię (choroba psychiczna charakteryzująca się występowaniem okresowych stanów maniakalnych i depresji psychicznych) Pata Solitano, który wraca do domu po latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym. Kiedy postanawia zacząć wszystko od nowa w ramach filozofii „pozytywnego myślenia”, niespodziewanie poznaje młodą wdowę Tiffany (Jennifer Lawrence), która zgadza się pomóc mu odzyskać żonę w zamian za wspólny udział w konkursie tanecznym.

„Pasażerowie”

Jak macie ochotę na fajne filmy z Jennifer Lawrence, to koniecznie obejrzyjcie „Pasażerów” – amerykański film fantastycznonaukowy z 2016 roku. To historia Jima (Chris Pratt) i Aurory (Jennifer Lawrence). Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej na nową planetę Jim budzi się zdecydowanie za wcześnie. Zmęczony nudą postanawia wybudzić też inną pasażerkę – pisarkę Aurorę Lane (Jennifer Lawrence). Okazuje się jednak, że statek kosmiczny znajduje się w niebezpieczeństwie, a życie wszystkich pasażerów zależy tylko od nich.

„Nie patrz w górę”

Najnowsza produkcja z Jennifer Lawrence była głośno dyskutowana i wzbudziła wiele kontrowersji. To czarna komedia wyreżyserowana przez Adama McKaya z iście gwiazdorską obsadą. Obok Lawrence na ekranie pojawiają się: Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Timothée Chalame czy Ariana Grande. Historia opowiada o studentce astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i profesorze dr. Randallu Mindym (Leonardo DiCaprio), którzy odkrywają, że… w kierunku Ziemi zmierza kometa. Niestety – nikt poza nimi się tym nie przejmuje… Czy uda im się uratować planetę?

„Igrzyska śmierci”

Właściwie na pierwszym miejscu „filmy z Jennifer Lawrence” w roli głównej powinny znaleźć się „Igrzyska śmierci”, bo to z tej produkcji jest najbardziej znana. Film powstał na podstawie powieści Suzanne Collins pod tym samym tytułem. Katniss Everdeen żyje w kraju, w którym co roku odbywają się Głodowe Igrzyska – przedstawiciele losowani z poszczególnych dystryktów muszą walczyć o przetrwanie. Gdy do konkurencji zostaje wylosowana siostra Katniss, dziewczyna zgłasza się, by zająć jej miejsce. Niedoświadczona w walce, ale odważna 16-latka staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Nie zabraknie też wątków miłosnych!

Jennifer Lawrence zobaczymy też w kolejnych częściach: „Igrzyska Śmierci: w pierścieniu ognia” oraz „Igrzyska śmierci: Kosogłos” (podzielony na dwie części).

„X-Men”

Filmy z Jennifer Lawrence to także produkcje o superbohaterach na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Mowa o „X-Menach”, gdzie Jennifer wciela się w rolę Mystique (właściwie Raven Darkhölme), która początkowo jest przeciwniczką, a następnie sojuszniczką X-Menów. Lawrence możemy oglądać w czterech filmach z serii: „X-Men: Pierwsza klasa”, „X-Men: przeszłość, która nadejdzie”, „X-Men: Apocalypse” oraz „X-Men: Mroczna Phoenix”. Jak uważacie – do twarzy Jennifer w niebieskim?

„Czerwona jaskółka”

Przedostatni na liście „Jennifer Lawrence – filmy w których grała” jest dreszczowiec „Czerwona jaskółka”, oparty na powieści Jasona Matthewsa – byłego agenta CIA – o tym samym tytule. Dominika Jegorowa (Jennifer Lawrence) zostaje zmuszona do współpracy przez Federalną Służbę Ochrony Federacji Rosyjskiej. Ma przyjąć rolę „jaskółki” – specjalnie szkolonej uwodzicielki, której nikt się nie oprze. Jej pierwszym celem staje się Nate Nash (Joel Edgerton) – agent CIA, który prowadzi tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Między bohaterami rozpoczyna się gra – namiętności i kłamstw.

„Mother!”

Omawiając filmy z Jennifer Lawrence w roli głównej, nie można zapomnieć o „Mother!”. Jest to horror psychologiczny, w którym Matka (Jennifer Lawrence) i On (Javier Bardem) wiodą życie wolne od trosk. Ich sielanka zostaje jednak zakłócona, gdy w ich domu niespodziewanie pojawiają się nieznajomi goście. Związek pary zostanie poddany testowi…

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze