1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Johnny Depp i Al Pacino pracują nad nowym filmem

Al Pacino i Johnny Depp w filmie „Donnie Brasco” z 1997 roku. (Fot. Bridgeman Images RDA/Forum)
Johnny Depp po 25 latach wraca do roli reżysera. Artysta stanie za kamerą dramatu biograficznego o włoskim artyście Amedeo Modigliani. Producentem filmu będzie zaś Al Pacino.

Jak podaje The Hollywood Reporter, Johnny Depp wyreżyseruje film „Modigliani”, opowiadający historię Amedeo Modigliani, włoskiego malarza, rysownika i rzeźbiarza pochodzenia żydowskiego. Artysta znany jest przede wszystkim dzięki swoim obrazom przedstawiającym akty, które niegdyś uchodziły za skandalizujące. Zmarł w wieku 35 lat na gruźlicę.

Film ma opierać się na sztuce Dennisa McIntyre'a o tym samym tytule, a jego scenariusz napiszą Jerzy i Mary Kromolowscy. Akcja będzie rozgrywać się w Paryżu w 1916 roku. To opowieść o 48 godzinach z życia artysty, burzliwych i pełnych zaskakujących wydarzeń, które staną się punktem zwrotnym w jego karierze, ostatecznie ugruntowując jego reputację jako artystycznej legendy.

„Jestem zaszczycony i pełen pokory, że mogę przenieść na ekran sagę o życiu Modiglianiego. Jego życie było pełne trudności, ale ostatecznie przyniosło mu triumf. To uniwersalna ludzka historia, z którą wszyscy widzowie będą mogli się identyfikować” – stwierdził Depp w oświadczeniu prasowym.

Współproducentem filmu, obok Johnny'ego Deppa, ma być Al Pacino. To kolejna współpraca artystów po „Kupcu weneckim” z 2004 roku, „Wilde Salomé” z 2011 roku i „Salomé” z 2013 roku. „Modigliani” będzie też pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Deppa po „Odważnym” z 1997 roku, jego debiucie fabularnym. Zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku,

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze