1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Kontrola” – historia miłości dwóch kobiet, która poruszyła widzów na całym świecie

Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska w serialu „Kontrola” (Fot. materiały prasowe)
Serial „Kontrola” to kameralna polska produkcja, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Poruszająca historia miłości dwóch dziewczyn podbiła serca główne młodej publiczności. Ale płynące z niej przesłanie jest uniwersalne i nadzwyczaj potrzebne.

„Kontrola” to uniwersalna i poruszająca historia o miłości. Na jej pierwszym planie znajduje się burzliwa miłość dwóch dziewczyn, a w tle studenckie życie, współczesna Warszawa oraz nieprzespane noce pełne wielkich emocji i wyznań.

Produkcja autorstwa i w reżyserii Nataszy Parzymies, studentki Warszawskiej Szkoły Filmowej, powstała jako etiuda szkolna. Początkowo reżyserka udostępniła serial na platformie internetowej YouTube, na której wszystkie odcinki zostały wyświetlone w sumie ponad 47 milionów razy. Później wzbogacił on bibliotekę platformy Player, a kolejne jego sezony powstały już pod marką pod marką Player Original. Finalnie serial składa się z czterech sezonów, które można obejrzeć na platformie Player. Wszystkie sezony wzbogaciły również bibliotekę discovery+, będąc pierwszym polskim serialem w ofercie zagranicznej platformy.

„Kontrolę” docenili widzowie na całym świecie, między innymi z Brazylii, Indii, USA i Chin. Zagraniczne media piszą o serialu jako o fenomenie ostatnich lat, odważnie i jednocześnie subtelnie pokazującym uczucie między dwoma bohaterkami. W międzynarodowym środowisku filmowym doceniona została również reżyserka serialu, Natasza Parzymies. Znalazła się bowiem na prestiżowej liście hollywoodzkiego „Variety”. „Variety Young Hollywood Up Next Impact List” to tworzona co roku przez magazyn „Variety” lista 50 młodych artystów, poniżej 25. roku życia, którzy wybili się na tle międzynarodowym. Natalia znalazła się na niej jako jedyna Polka w zestawieniu. Obok niej byli między innymi Michael Cimino, Dylan Minnette, Willow Smith i Millie Bobby Brown.

Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska, wcielające się w główne role w serialu „Kontrola”, z reżyserką Nataszą Parzymies (Fot. materiały prasowe)

„Kontrola” serial – o czym opowiada?

Cała historia serialu zaczyna się, gdy Natalia i Majka przypadkowo spotykają się podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Kontrola i związany z nią bliski kontakt fizyczny zapada obu bohaterkom w pamięć i przypomina im o intymnej relacji łączącej je w przeszłości. Spotkanie na lotnisku okazało się przełomowe i dało początek młodzieńczej miłości, spontanicznej i burzliwej.

W drugim sezonie los ponownie krzyżuje drogi Natalii i Majki. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w ich życiu nadchodzi moment refleksji i podsumowań. Natalia mierzy się z zawirowaniami w długoletnim związku, Majka z kolei jest tuż przed wyjazdem na semestr do Hiszpanii. Mimo to, postanawiają zawalczyć o swoje szczęście.

Kadr z serialu „Kontrola” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Kontrola” (Fot. materiały prasowe)

W trzecim sezonie dziewczyny dojrzały już do uczucia, które je połączyło. Majka po kilku miesiącach spędzonych za granicą, wraca do Polski. Natalia z kolei spędziła ten czas skupiając się na realizacji swoich marzeń. Po miesiącach rozłąki, nie mogły się doczekać ponownego spotkania. Burzliwe czasy mają już za sobą, teraz do pełni szczęścia potrzebują już tylko siebie. I kiedy wydawać by się mogło, że nic już nie może stanąć im na drodze, ich życie wywraca się do góry nogami. Decyzja o posiadaniu dziecka powinna być przemyślana, jednak tego czasu w przypadku Majki i Natalii zabrakło.

Ostatni sezon to kolejne przypadkowe spotkanie Majki i Natalii, tym razem w obliczu tragedii. Dziewczyny będą musiały odnaleźć się w nowym świecie, w którym Majka jest mamą półtorarocznej Hani, a Natalia dziewczyną kochającej i wyrozumiałej Sylwii. Ich drogi się rozeszły, ale przeszłość i uczucie, które je połączyło, cały czas o sobie przypomina.

Kadr z serialu „Kontrola” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Kontrola” (Fot. materiały prasowe)

„Kontrola” serial – obsada i twórcy

W role główne serialu „Kontrola” wcielają się Adrianna Chlebicka (Natalia) i Ewelina Pankowska (Majka). Oprócz nich w serialu występuję także: Jakub Sielski (Kuba), Joanna Połeć (Wera), Anu Czerwiński (Franek), Anna Krotoska (matka Natalii). Gościnnie pojawiają się: Dorota Stalińska, Katarzyna Gniewkowska, Cezary Żak, Irena Melcer, Agata Różycka, Ralph Kaminski, Robert Gonera, Barbara Jonak, Jędrzej Hycnar, Katarzyna Zillmann oraz Areta Szpura.

Za scenariusz i reżyserię „Kontroli” odpowiada Natasza Parzymies, a realizacją zajmuje się Natalia Grzegorzek z Koskino. Producentem ze strony Playera jest Marta Pasławska. Za zdjęcia odpowiada Filip Pasternak.

Źródło: materiały prasowe Player

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze