1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z planu filmu „Na noże 2”. Znamy też datę premiery

Daniel Craig w filmie „Na noże” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Daniel Craig wraca jako szarmancki detektyw Benoit Blanc. Netflix właśnie opublikował pierwsze zdjęcia z kontynuacji filmu „Na noże”, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Po premierze w 2019 roku „Na noże” okrzyknięto jedną z najlepszych komedii kryminalnych ostatnich lat. Film pokochali widzowie z niemal całego świata, a krytycy doceniali go za dobry humor, niebanalną fabułę i świetną obsadę, w której w głównej roli brylował genialny Daniel Craig.

Fabuła filmu „Na noże” skupiała się na śmierci słynnego autora powieści kryminalnych. Harlan Trombley (Christopher Plummer) został bowiem znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości i poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Po trzech latach „Na noże” wraca, a za jego drugą część odpowiada Netflix. „Glass Onion: Film z serii »Na noże«”, bo taki tytuł będzie nosiła kontynuacja filmu, tym razem przeniesie się do Grecji. Tam detektyw Benoit Blanc będzie próbował rozwikłać zagadkę morderstwa i wytypować sprawcę z barwnego grona podejrzanych. Platforma właśnie uchyliła rąbka tajemnicy i opublikowała pierwsze zdjęcia z planu filmu.

Zdjęcie z planu „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)
Zdjęcie z planu „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)

Obok Daniela Craiga w filmie wystąpią między innymi: Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson oraz Dave Bautista. Za reżyserię ponownie odpowiada Rian Johnson, który pełni również rolę producenta wspólnie z Ramem Bergmanem.

Premiera „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” odbędzie się 23 grudnia 2022 roku na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze