1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstanie trzeci sezon serialu „Belfer”

Maciej Stuhr na planie trzeciego sezonu serialu „Belfer” (Fot. materiały prasowe)
„Belfer”, jeden z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych, wraca z trzecim sezonem. Canal+ właśnie opublikował pierwszy teaser serialu.

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) wraca w rodzinne strony, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Podejmuje pracę w lokalnym liceum. Podczas rejsu dla młodzieży organizowanego przez ojca Pawła dochodzi do tragicznego wydarzenia z udziałem jednego z uczniów. Uwikłany w sprawę belfer rozpoczyna śledztwo na własną rękę, odkrywając też fakty związane z przeszłością swoich bliskich.

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na antenie Canal+ w październiku 2016 r. Śmierć dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością Dobrowic. W tym samym czasie zjawia się tam nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły, Paweł Zawadzki. Rozpoczyna własne dochodzenie. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie powie. Belfer zostaje sam. Historia charyzmatycznego nauczyciela języka polskiego z miejsca podbiła serca widzów, krytyków i środowiska filmowego, zdobywając wiele prestiżowych nagród. Serial został wyróżniony nagrodą Polskiej Akademii Filmowej Orzeł 2017 r. w kategorii „najlepszy filmowy serial fabularny”, Specjalną Telekamerą 2017 oraz statuetką Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie Roku 2016.

W drugim sezonie, który swoją premierę miał rok później, belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii.

Reżyserem serialu jest Łukasz Grzegorzek („Moje wspaniałe życie”), zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię na FPFF w Gdyni oraz nominowany do tegorocznych Orłów za najlepszy film. Producentem wykonawczym jest Opus TV („Klangor”, „Kruk”). Za scenariusz odpowiadają współautorka poprzednich sezonów Monika Powalisz, Przemysław Nowakowski („Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki („Klangor”). W rolę Belfra wcielił się ponownie fenomenalny Maciej Stuhr, który otrzymał w tym roku Orła w kategorii najlepsza główna rola męska za kreację w „Powrocie do tamtych dni”.

Premiera trzeciego sezonu serialu „Belfer” w 2023 roku.

Źródło: materiały prasowe Canal+

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze