1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Trwa 8. Festiwal Fotografii w Ramach Sopotu

Zdjęcie z wystawy Patryka Bułhaka “Porzucone Córki Tygrysa” prezentowanej w czasie 8. edycji Festiwalu Fotografii W Ramach Sopotu. (fot. Patryk Bułhak)
Zdjęcie z wystawy Patryka Bułhaka “Porzucone Córki Tygrysa” prezentowanej w czasie 8. edycji Festiwalu Fotografii W Ramach Sopotu. (fot. Patryk Bułhak)
Fenomen - to hasło stało się motywem przewodnim łączącym projekty głównej części prezentowanych wystaw tegorocznej 8. edycji festiwalu.

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu pojawią się projekty trzech artystów, którzy uczestniczyli w programie rezydencji fotograficznej, realizując swoje projekty w Sopocie. W tym roku do programu rezydencyjnego zaproszono Igora Pisuka, który dzięki scenerii i atmosferze miejsca powrócił wspomnieniami do lat dzieciństwa, Tomasza Kaweckiego, który zafascynował się tematem demonologii kaszubskiej, badając w jaki sposób przenika się z kulturą i tradycjami oraz Sørena Lilholta, artystę pochodzącego z Danii, który - posługując się filozofią fenomenologii - badał w jaki sposób medium fotografii w subiektywny sposób wpływa na jego obserwacje i możliwość adaptacji w nowej, nieznanej przestrzeni.

Zdjęcie z wystawy \ Zdjęcie z wystawy "Divine" (Fot. Hubert Humka)

Tegoroczny festiwal obfituje w wystawy premierowe, nie pokazywane dotychczas szerszej publiczności. Są wśród między innymi ekspozycje takich fotografów jak Kacper Kowalski z projektem „Horyzont zdarzeń”, Hubert Humka z wystawą o tytule „Divine” i Patryk Bułhak, który zagości w Sopocie z serią fotografii zatytułowaną „Porzucone córki tygrysa”.

Zdjęcie z wystawy \ Zdjęcie z wystawy "Event Horizon" Kacpra Kowalskiego (Fot. Kacper Kowalski)

Indywidualne wystawy zaprezentują również Agnieszka Sejud i artystka o pseudonimie Eva Yarrow.

Zdjęcie z wystawy \ Zdjęcie z wystawy "SFINKS700" (Fot. Agnieszki Sejud)

8. edycja Festiwalu w Ramach Sopotu to również zagraniczni goście - tym razem w ramach współpracy nadbałtyckiej zaproszeni zostali artyści z Danii. Wspomniany wcześniej Søren Lilholt uczestnik programu rezydenckiego, przekrojową wystawę wybitnej fotografki Trine Søndergaard. Ponadto będzie można zobaczyć grupową wystawę „Soil Studies” przygotowaną przez kuratorkę Galerii Image w Aarhus Beatę Cegielską.

Fot. Trine Søndergaard Fot. Trine Søndergaard

W partnerstwie z National Geographic w czasie trwania Festiwalu W Ramach Sopotu można oglądać także plenerową wystawę "Kobiety: czas zmian". Iwona El Tanbouli-Jabłońska, kuratorka i zarazem dyrektorka artystyczna magazynu National Geographic Magazine Poland, wyselekcjonowała 30 ponadczasowych ujęć, które razem opowiadają inspirujące historie kobiet różnych narodowości i profesji, żyjących w odmiennych kontekstach społecznych i kulturowych. Wśród nich zobaczymy zarówno niepublikowane dotąd zdjęcia, jak i legendarną fotografię, na której Steve McCurry uwiecznił zielonooką afgańską dziewczynę. Wystawa „Kobiety: czas zmian” prezentuje fotografie należące do objazdowej galerii „Women: A Century of Change” organizowanej przez National Geographic Society. Spośród niezrównanego archiwum National Geographic, gromadzonego od ponad dziewięciu dekad, wyselekcjonowano ikoniczne zdjęcia reportażowe oraz portrety ukazujące przeszłość i przyszłość kobiet z całego świata, ich codzienne życie, nadzieje, mądrość i piękno. Wśród sylwetek, które będzie można zobaczyć w ramach polskiej wystawy, znalazły się też inspirujące portrety naszych rodaczek: Wandy Rutkiewicz, Krystyny Kozioł i Anny Gumsley.

Szczegółowy program wydarzeń znajdziecie na stronie www.wramachsopotu.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze