1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Warsaw Gallery Weekend – święto sztuki współczesnej. Znamy program tegorocznej edycji wydarzenia

Od lewej: J. David z cyklu „Saints”, tech. miesz./płótno 170x133; K. Gil, „Kocha nie kocha”, olej/płótno 140x110
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Jak co roku, w ostatni weekend września, prywatne galerie sztuki zaprezentują wystawy otwierające jesienny sezon wydarzeń kulturalnych. W tegorocznej edycji Warsaw Gallery Weekend wezmą udział aż 33 galerie oraz 38 wystaw. W programie znalazły się również spotkania z artystami i artystkami, panele dyskusyjne oraz wydarzenia specjalne.

Warsaw Gallery Weekend jest największym w Polsce i jednym z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, prezentując nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców.

Prace komentują i dotykają tego, co obecnie na świecie ważne – od sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości do uniwersalnych tematów humanistycznych. Na wystawach będzie można spotkać artystów i galerzystów, wziąć udział w oprowadzaniach, spotkaniach i wydarzeniach specjalnych.

Impreza pozwala zobaczyć art world od innej niż instytucjonalna strony, nie przez muzea i centra kultury, ale tam, gdzie sztuka jest żywa, a kontakt z twórcami bezpośredni. W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się również Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program merytoryczny spotkania skupi się na sztuce wideo. Panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe odbędą się w kinie Amondo. Pełny program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Szydłowski Gallery, Arobal, „Mgławy”, 2021

Esta, Stanisław Dróżdż, „Bez tytułu (razem osobno)”, 19x34, rama 29x70, 1997

GNG, Nicolas Grospierre, „Grota agatowa”

Lokal30, Maria Anto, „Białowieża teatr”, 2005, olej na płótnie 80x120

Szara, Kacper Lecnim, Irmina Rusicka, „Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna”, 2021

Galeria Wizytująca, Krystyna Piotrowska, „Trofea, oprawione kawałki materiałów, kosmyki włosów pojedynczych kobiet”, instalacja, 2022

Więcej prac znajdziecie w naszej galerii.

Warsaw Gallery Weekend 2022 odbędzie w dniach 29 września–2 października. W tegorocznej edycji wydarzenia wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i Wrocławia. Galerie czynne będą w godzinach 11:00–19:00. Więcej informacji na Facebooku, Instagramie i stronie warsawgalleryweekend.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze