1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstaje serial „Pan i pani Smith”. Wiemy, kto wcieli się w główne role

Angelina Jolie i Brad Pitt w filmie „Pan i pani Smith” (Fot. New Regency Pictures/Entertainment Pictures/Forum)
Trwają prace nad serialową wersją filmu „Pan i pani Smith”, która już w przyszłym roku ma trafić na platformę Amazon Prime Video. Znana jest już część nazwisk aktorów, którzy zagrają główne role.

Pewnie większość z nas pamięta genialny aktorski i wówczas życiowy duet z komedii akcji Douga Limana „Pan i pani Smith” z 2005 roku. Angelina Jolie i Brad Pitt wcielili się w nim w role płatnych zabójców pracujących dla dwóch tajnych agencji, którzy niespodziewanie dostają zlecenie zabicia siebie nawzajem. Teraz uwielbiana przez widzów historia filmowa wraca w formie serialu – z zupełnie inną obsadą i stworzona przez nowych twórców.

Serial „Pan i pani Smith” powstaje dla platformy Amazon Prime Video. Jego reżyserem będzie Donald Glover, który wcieli się również w główną rolę Johna Smitha. U jego boku zobaczymy Mayę Erskine w roli Jane Smith. Pierwotnie miała ją zagrać Phoebe Waller-Bridge, znana z serialu „Fleabag”, która jednak w zeszłym roku zrezygnowała z udziału w projekcie z powodu różnic w wizji artystycznej pomiędzy nią a Gloverem.

„Variety” poinformowało kilka dni temu, że obok Glovera i Erskine w serialowej wersji „Pana i pani Smith” wystąpią Wagner Moura (znany między innymi z roli Pablo Escobara w serialu „Narcos”) oraz Parker Posey („Schody”), a także Michael Coel („Mogę cię zniszczyć”), John Turturro („Rozdzielenie”) i Paul Dano („Batman”). Nie jest wiadomo, w jakie konkretnie role wcielą się aktorzy.

Szczegółowa fabuła serialu jest na razie trzymana w tajemnicy. Wiemy jedynie, że premiery „Pana i pani Smith” możemy spodziewać się w 2023 roku.

Donald Glover współtworzy serial razem z Francescą Sloane („Atlanta”, „Fargo”), która jest również showrunnerką i producentką wykonawczą. Nad serialem pracują także Yariv Milchan z New Regency, Michael Schaefer oraz Jenny Robins z Wells Street Films.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze