1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„The Last of Us” – serialowa adaptacja znanej gry wideo już wkrótce na HBO Max

Główne role w serialu „The Last of Us” zagrają Pedro Pascal i Bella Ramsey. (Fot. materiały prasowe)
Przed nami premiera serialu „The Last Of Us” – opartego na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy oraz krytyków grze wideo. Produkcja, w której główną rolę zagra Pedro Pascal, zadebiutuje na HBO Max w 2023 roku.

Historia przedstawiona w „The Last of Us” rozgrywa się 20 lat po zniszczeniu współczesnej cywilizacji przez niosącego śmierć wirusa. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej Ellie. Jego cel wydaje się prosty: doprowadzenie dziewczynki do organizacji poszukującej leku. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po zdewastowanych Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której aby przetrwać, bohaterowie muszą polegać wyłącznie na sobie nawzajem.

W rolach głównych wystąpią Pedro Pascal („Gra o tron”, „Narcos”, „The Mandalorian”) jako Joel oraz Bella Ramsey („Gra o tron”, „Judy”) jako Ellie, a także Gabriel Luna, Nico Parker, Murray Bartlet, Nick Offerma, Merle Dandridg i Jeffrey Pierce. Serial bazuje na niezwykle popularnej grze wideo studia Naughty Dog. Za projekt odpowiadają reżyser „Czarnobyla” Craig Mazin i twórca gry „The Last of Us” Neil Druckmann. W oczekiwaniu na premierę, która odbędzie się w 2023 roku na platformie HBO Max, zachęcamy do przyjrzenia się pierwszej oficjalnej zapowiedzi produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze