1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Dawid Podsiadło zapowiada swój czwarty album. Posłuchaj nowego singla

Nowy album Dawida Podsiadły to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty. (Fot. materiały prasowe)
Już niedługo, bo 21 października, ukaże się czwarta studyjna płyta Dawida Podsiadło, wyprodukowana we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w zespole Dawida.

Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie nowy album Dawida Podsiadły zatytułowany „Lata Dwudzieste”. Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty.

„Lata XX-te to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Jeśli chodzi o liczby to „Lata Dwudzieste” są moim czwartym albumem studyjnym. Wydawane chwilę przed dziesiątą rocznicą działalności. Na moment przed moją trzydziestką. Ale to też pierwszy album, który wydajemy pod własnym szyldem. Pur Pur. Ale to także być może ostatnie lata dwudzieste naszej cywilizacji. Poprzednim razem, na osi czasu najtragiczniejsze wydarzenia w naszej historii (jeśli chodzi o to, co człowiek może zrobić drugiemu człowiekowi) były jeszcze przed nami. Mam wrażenie, że scenariusz na najbliższe lata, na poziomie szkicu, wygląda podobnie. Oprócz tego, że walczymy ze sobą, to postanowiliśmy kompletnie ignorować środowisko, w którym bawimy się w garnitury i ustawy. Oby to były tylko chmury na horyzoncie, ale ja nie lubię myśleć o tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – wyznaje Dawid Podsiadło.

Drugim singlem promującym wydawnictwo jest utwór „To co masz Ty!”. W klipie w główną rolę zakochanego stalkera wcielił się Piotr Trojan. – Jestem pod wielkim wrażeniem talentu Piotrka – mówi reżyser teledysku, Filip Załuska. – Pięknie oddał nadwrażliwość głównej postaci, bez grama fałszu. Zależało mi, aby klip był bardzo emocjonalny, posiłkował się naszą wrażliwością przy jego odbiorze, ale jednocześnie był trochę wyzwaniem dla widza i zawieszał w powietrzu pytanie, o to co jest realne, a co nie – dodaje filmowiec.

To jednak nie pierwsze spotkanie Trojana z Podsiadło. Znajomość artystów rozpoczęła się na planie filmu „Johnny”, który króluje obecnie w polskim boxoffice – zgromadziwszy dotychczas przed wielkim ekranem ponad 300 tysięcy widzów. Piotr zagrał w nim pierwszoplanową rolę, a Dawid po raz drugi został koproducentem pełnometrażowego filmu. Co więcej, Dawid Jaroszek, reżyser „Johnny’ego” jest również twórcą nieujawnionej jeszcze okładki albumu „Lata Dwudzieste”.

Obecnie Dawid wraz z zespołem przygotowuje się do trasy koncertowej – PostProdukcja Tour, która rusza już 30 października i obejmuje dziewięć koncertów, na których zostanie zaprezentowany nowy materiał. Jednak „Lata Dwudzieste”, trasa koncertowa oraz współprodukcja filmu to nie jedyne projekty, w których uczestniczył ostatnio artysta. We wrześniu ukazał się również anglojęzyczny utwór Dawida – „Let You Down”, który wykorzystany został w serialu anime Netflixa „Cyberpunk: Edgerunners”. Sukces produkcji oraz towarzyszącej mu ścieżki dźwiękowej przyczynił się także do kolejnego imponującego osiągnięcia w karierze muzyka. Podsiadło jest obecnie najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify (ponad 2,4 miliona słuchaczy miesięcznie), choć jego ostatni, pełnoprawny album został wydany w 2018 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze