1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Marcin Dorociński u boku Toma Cruise’a w nowym „Mission: Impossible”

W najnowszej odsłonie słynnej szpiegowskiej serii „Mission: Impossible” u boku Toma Cruise’a zobaczymy polskiego aktora Marcina Dorocińskiego. (Fot. BEW Photo)
W najnowszej odsłonie legendarnej szpiegowskiej serii „Mission: Impossible” u boku Toma Cruise’a wystąpi polski aktor – Marcin Dorociński.

Marcin Dorociński ma na swoim koncie kilka udanych ról w zagranicznych produkcjach. Zagrał m.in. w duńskim filmie „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”, południowoafrykańskim miniserialu „Cape Town” czy brytyjskich obrazach wojennych: „Operacja Anthropoid” i „303. Bitwa o Anglię”. Ważną kreację stworzył również w głośnym serialu Netflixa „Gambit królowej”. Gdy w maju bieżącego roku Christopher McQuarrie, reżyser i producent filmu „Mission: Impossible”, zamieścił na Twitterze zdjęcie polskiego aktora, w mediach zawrzało. Plotki jednak okazały się prawdą. W miniony weekend Dorociński osobiście potwierdził udział w najnowszej produkcji z Tomem Cruisem. Przeczytajcie wpis, który aktor zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych.

„Nadszedł dzień, w którym […] po miesiącach spekulacji, mogę z radością i niemałym wzruszeniem potwierdzić swój udział w tej legendarnej serii. […] Sukcesy nie przychodzą same, mają to do siebie, że długa droga do nich najczęściej okupiona jest wyrzeczeniami, porażkami, upadkami, rozczarowaniami. Pamiętam – kiedy zapytany o moje plany zawodowe – cicho i nieśmiało powiedziałem: »Chciałbym spróbować za granicą«. Pamiętam również kąśliwe uwagi i lekceważące spojrzenia, ale pamiętam równie dobrze, że byli wokół mnie ludzie, które uwierzyli w moje marzenie chyba bardziej niż ja sam. Bo ja, Marcin z Kłudzienka, zawsze miałem z tym problem. Pierwszym castingiem, który otrzymałem od mojej londyńskiej agencji był »MI – Ghost Protocol«. Przegrałem. Od tego czasu nagrałem ponad 1200 self tape’ów. I przegrałem je wszystkie. Pierwszy self tape wygrałem w zeszłym roku – po ponad dziesięciu latach żmudnych nagrań, wielkich nadziei i starań. Po 1200 wcześniejszych bolesnych i dotkliwych porażkach. I te dwa wygrane to była »Wikingowie: Walhalla« i »MI: Dead Reckoning«. I teraz mogę dzielić się moją radością z Wami. Dlatego wierzcie w swoje marzenia i nie poddawajcie się. Wasz wielki sen, wyczekane marzenia mogą czekać za rogiem. Cierpliwości i odwagi”.

„Mission: Impossible – Dead Reckoning” trafi do kin w dwóch częściach. Premiery planowane są na 14 lipca 2023 roku i 28 czerwca 2024 roku. Poza Tomem Cruisem i Marcinem Dorocińskim w filmach wystąpią również Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Vanessa Kirby, Ving Rhames i Henry Czerny. Autorem scenariusza i reżyserem obu filmów jest Christopher McQuarrie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze