1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Angelina Jolie zagra Marię Callas

Angelina Jolie zagra Marię Callas

Angelina Jolie (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Angelina Jolie (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Pablo Larraín, specjalista od przenoszenia kobiecych historii na duży ekran, szykuje kolejną pełnometrażową biografię. Po filmach „Jackie” i „Specer” twórca opowie o ostatnich dniach słynnej śpiewaczki operowej – Marii Callas. W projekcie zatytułowanym „Maria” tytułową rolę zagra Angelina Jolie.

Najnowszy projekt urodzonego w Chile reżysera zatytułowany „Maria” opowie tragiczną historię Marii Callas z perspektywy jej ostatnich dni. Scenariusz do filmu napisał nominowany do Oscara Steven Knight („Niewidoczni”, „Peaky Blinders”), który współpracował już z Larraínem przy filmie „Spencer”. Główną rolę zagra natomiast Angelina Jolie („Przerwana lekcja muzyki”, „Pan i pani Smith”, „Salt”).

– Połączenie moich dwóch największych pasji, czyli kina i opery, od dawna było moim marzeniem. Zrobienie tego z Angeliną, niezwykle odważną i dociekliwą artystką, jest fascynującą możliwością. To prawdziwy dar – mówi Larraín. – Bardzo poważnie podchodzę do życia i dziedzictwa Marii. Dam z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniu. Pablo Larraín to reżyser, którego od dawna podziwiam. Możliwość opowiedzenia historii Marii z nim i Stevenem Knightem to spełnienie marzeń – komentuje Jolie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze