1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Joss Stone rusza w trasę koncertową po Europie. Wystąpi również w Polsce

Joss Stone zagra w Polsce dwa koncerty w ramach trasy „20 Years of Soul”. (Fot. materiały prasowe)
Zanim skończyła 19 lat, miała na koncie miliony sprzedanych płyt na całym świecie oraz występy u boku Steviego Wondera, The Rolling Stones i Eltona Johna. W przyszłym roku Joss Stone, brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, przyjedzie do Polski, by świętować z fanami 20 lat na scenie.

Swój debiutancki album wydała w wieku zaledwie 15 lat. Dwie dekady później Joss Stone ma na koncie 8 albumów, statuetkę BRIT Awards i pięć nominacji do nagrody Grammy. Przez ten czas rozwinęła się artystycznie i obrała pewną muzyczną drogę, którą konsekwentnie podąża. Wielokrotnie występowała u boku legendarnych artystów, m.in. Stinga, Robbiego Williamsa, Jamesa Browna i Roda Stewarta. Od zawsze eksperymentowała z różnymi gatunkami i stylami muzycznymi. Doskonale słychać to na wszystkich jej albumach, które zawierają prawdziwą mozaikę wpływów i inspiracji. Jej utwory są idealnym połączeniem potężnego soulowego wokalu z reggae, world music i hip-hopowym pejzażem dźwiękowym. Płyta „Never Forget My Love” nie jest tu wyjątkiem.

Joss Stone i „dorosłe piosenki”

Pisząc i produkując muzykę wraz ze swoim długoletnim przyjacielem i współpracownikiem Davem Stewartem, członkiem grupy Eurythmics, Stone postanowiła stworzyć album pełen tego, co sama nazywa „dorosłymi piosenkami”. Są to utwory napisane w nawiązaniu do tradycji amerykańskich twórców, z tekstami, które początkowo mogą wydawać się nietypowe, ale w rzeczywistości wiele osób może się z nimi utożsamić. – Pomyślcie o Dusty Springfield, Burcie Bacharach, Dionne Warwick – tego rodzaju ponadczasowych piosenkach – podkreśla artystka. W efekcie powstała niezwykle klimatyczna płyta, na której hipnotyzująca mieszanka klasycznych smyczków i trąbek idealnie łączy się z wyjątkowym głosem Joss.

Joss Stone świętuje dwie dekady na scenie

– Moim życiowym celem jest sprawianie, by inni mieli dobre samopoczucie. Próba uszczęśliwienia ludzi sprawia, że chcę wstawać rano – mówi Stone. Z początkiem 2023 roku brytyjska piosenkarka i autorka tekstów wyruszy w trasę koncertową po Europie, podczas której zabierze publiczność w muzyczną podróż po swoich najnowszych utworach i ponadczasowych hitach. W ten sposób artystka pragnie uczcić dwie dekady na scenie. Dla fanów Joss będzie to nie lada gratka – będą mieli oni okazję usłyszeć na żywo utwory z ostatniego albumu oraz największe przeboje w wyjątkowych aranżacjach. Joss Stone wystąpi 27 lutego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz 1 marca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Bilety są już w sprzedaży.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze