1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Święto Kina powraca – pora nadrobić filmowe zaległości. Bilety za jedyne 10 zł

Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik w filmie „Johnny” (Fot. Daniel Jaroszek/materiały prasowe Next Film)
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik w filmie „Johnny” (Fot. Daniel Jaroszek/materiały prasowe Next Film)
Po trzyletniej przerwie Święto Kina wraca na mapę filmowych wydarzeń. Już 30 października we wszystkich multipleksach i w wybranych kinach studyjnych bilety na wszystkie filmy będą w cenie 10 zł. To jedyny taki dzień w roku, w którym kino i widz są najważniejsi.

Święto Kina to ogólnopolska akcja, w której udział biorą największe sieci kin, a także minipleksy oraz kina jednosalowe. Jej ideą jest upowszechnianie sztuki filmowej, szerzenie kinematografii, a przede wszystkim promowanie kina jako rozrywki dostępnej dla wszystkich. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć premierowe filmy i bieżący repertuar na dużym ekranie. Tego dnia można nadrobić kinowe zaległości za jedyne 10 złotych (plus opłata serwisowa w przypadku zakupu online).

Ostatnia niedziela października będzie Świętem Kina, ale też świętem widzów, którzy będą mogli zatracić się w niezwykłych filmowych opowieściach i odciąć od rzeczywistości na kilka godzin. Przy szalejących wszędzie cenach branża kinowa wychodzi naprzeciw widzom, obniżając koszt wyjścia do kina, by mogli zobaczyć wybrany film i skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie za symboliczną opłatą. Repertuar na ten dzień jest tak różnorodny – od komedii romantycznych, przez kino akcji i familijne, po horrory i filmy biograficzne, zarówno rodzime obrazy, jak i światowej sławy produkcje – że każdy znajdzie coś dla siebie.

– Bardzo cieszymy się na powrót Święta Kina. Wierzymy, że akcja będzie dawką pozytywnych emocji tej jesieni. W repertuarze mamy kilkanaście polskich tytułów, co dodatkowo zachęca, aby 30 października wybrać się do kina rodzinnie, z przyjaciółmi albo samemu i obejrzeć film, który chcieliśmy zobaczyć. Możemy tego dnia postawić na dowolną produkcję spośród bieżących oraz przedpremierowych propozycji kinowych – mówi dyrektor PISF Radosław Śmigulski.

W Święto Kina w repertuarze kin znajdą się między innymi:

„Black Adam”

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość.

„Bejbis”

Ada i Mikołaj od lat są szczęśliwym małżeństwem i rodzicami nad wiek rozgarniętej, choć czasem bezczelnej 15-latki. Do tego mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Tą z trudem budowaną i utrzymywaną konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy na świat przyjdzie Janek – cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu.

„Orzeł. Ostatni patrol”

Rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie nowoczesny polski okręt ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga, która ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, staje przed misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To, co wydarzy się w nadchodzących dniach, napisze dramatyczną historię jednostki i rzuci nowe światło na ostatnią misję najsłynniejszego z polskich okrętów.

„Ania”

Inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli Marylki w serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Ciemna Strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. Mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka – Ania była spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie, czym były dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast – jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.

„Apokawixa”

Najnowszy obraz w reżyserii Xawerego Żuławskiego to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń zabawa trwa. Są: plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania – jednak z minuty na minutę całość zaczyna wymykać się spod kontroli.

„Johnny”

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii, a czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Więcej informacji i lista kin na stronie swietokina.com, a także na Facebooku i Instagramie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze