1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Teatr w domowym zaciszu – setki spektakli w ofercie nowej platformy VOD

Le Théâtre Libre, „The Opera Locos” (Fot. materiały prasowe)
Polski rynek VOD poszerzył się ostatnio o nową platformę. Dramox zaprasza do świata rodzimego i międzynarodowego teatru, w którym wiele godzin mogą spędzić zarówno dorośli, jak i młodsi widzowie. To doskonała okazja, żeby przekonać się, jak wiele emocji mogą dostarczyć spektakle, nawet oglądane na domowej kanapie. Sprawdźcie, jakie przedstawienia czekają na widzów.

Uznani polscy reżyserzy i polskie reżyserki, twórczynie i twórcy, obsady, które gwarantują głębokie przeżycia emocjonalne: śmiech, wzruszenie, refleksję – tego wszystkiego można z powodzeniem szukać na Dramoxie.

Potem-o-tem, „Gluten sex” (Fot. materiały prasowe)

Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. doskonałe przedstawienia offowej grupy Potem-o-tem, której twórcami są wyjątkowi i cenieni aktorzy młodszego pokolenia, jak np. znani z desek Teatru Narodowego Piotr Piksa, Marta Wągrocka czy Eliza Rycembel. Choćby w niekonwencjonalnym spektaklu „Gluten sex” wraz z Marią Sobocińską, Filipem Kosiorem, Skodo i wyjątkową postacią sceny teatralnej w Polsce, rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej – Wojciechem Malajkatem zabiorą widzów do futurystycznej wizji świata z 2028 roku. Miłośnicy teatru tańca również znajdą propozycje idealne dla siebie, np. w repertuarze Sopockiego Teatru Tańca, którego spektakle, m.in. „DOMówka” czy „manRay. Barbarzyńca”, dostępne są w ofercie platformy.

Teatr PAPAHEMA, „Proces. Rekonstrukcja” (Fot. Bartek Warzecha/materiały prasowe)

Nie zabraknie też spektakli dla młodszych widzów, zarówno tych w wieku szkolnym, jak i dopiero poznających świat sztuki, a także teatru. Szukający kontekstów lekturowych uczniowie i nauczyciele mogą wirtualnie zajrzeć do Teatru PAPAHEMA i dowiedzieć się, jak przebiegł „Proces. Rekonstrukcja”. Natomiast na najmłodszych czekają przedstawienia Teatru Animacji w Poznaniu czy Państwowego Teatru Lalki „Tęcza”. Nic tak nie pobudza wyobraźni i nie rozwija wrażliwości młodego człowieka jak magia animacji.

Teatr Collegium Nobilium, „Szklarnia” (Fot. Bartek Warzecha/materiały prasowe)

Dla widzów, którzy szukają wyjątkowego zaangażowania, które aż bije ze sceny poprzez ekrany telewizorów, smartfonów czy komputerów, również znajdzie się coś specjalnego – doskonałe spektakle Teatru Collegium Nobilium, sceny Akademii Teatralnej w Warszawie. Pod okiem tak wybitnych postaci teatralnego świata, jak Agata Duda-Gracz („Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów”), Iwona Kempa („Szklarnia”), Anna Smolar („Hymny”) czy Ewa Konstancja Bułhak („Bliżej chmur. Zaraz spadam”) powstały przedstawienia poruszające, pełne emocji i refleksji młodych ludzi nad światem, branżą teatralną, przeszłością i przyszłością.

Le Théâtre Libre, „The Opera Locos” (Fot. materiały prasowe)

To jednak nie wszystko. Dramox otwiera bowiem drzwi do teatrów z całego świata. Od teraz każdy ma możliwość zajrzenia na widownię np. English National Ballet i zobaczenia ponadczasowego baletu „Giselle”. Platforma zaprasza widzów także do paryskiego Le Théâtre Libre na bawiącą do łez „The Opera Locos”. Wycieczka na drugą stronę globu jest niemożliwa? Nie ma rzeczy niemożliwych – na domowej kanapie widzowie będą mogli obejrzeć wybitnego „Gianni Schicchi” z Los Angeles Opera, gdzie występuje nie kto inny jak sławny Plácido Domingo. Twórcy serwisu nie pozostają też obojętni także na sztukę w potrzebie – na Dramoxie znajdują się także spektakle najlepszych teatrów ukraińskich, jak chociażby Lviv National Opera czy Odesa Vasylka Theatre. Wszystkie spektakle zagraniczne, które znajdują się na platformie, udostępnione są z polskimi napisami.

Te i całe mnóstwo innych spektakli czekają na widzów na platformie Dramox, której celem jest nie tylko przybliżenie świata teatru i uczynienie go dostępnym na wyciągnięcie ręki, ale również wsparcie teatrów i twórców, propagowanie polskiej kultury na arenie międzynarodowej, a także pokazanie polskiej widowni, jak wyglądają spektakle za granicą.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze