1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pet Portrait – wylicytuj portret zwierzaka i wesprzyj Rasowe Kundle

Marta Chmielecka; Rysuję Bo Się Nudzę (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 18 Zdjęć
Pet Portrait to inicjatywa stworzona z pasji do sztuki i miłości do zwierząt. Artyści przekazują na licytację swoje dzieła, my je licytujemy i wspieramy zwierzaki. Nic prostszego! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21–26 listopada. W galerii zdjęć zamieściłyśmy przykładowe prace – koniecznie zajrzyjcie!

Akcja Pet Portrait ma już trzy lata – od 2020 roku zostały zorganizowane dwie edycje oparte na internetowych licytacjach ponad 200 polskich malarzy i grafików. Działania Pet Portrait umożliwiły przekazanie łącznie 40 000 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Przyjaciele Palucha oraz Fundacji Znajdki.

Tegoroczna edycja realizowana jest we współpracy z Fundacją Rasowy Kundel, która działa nieformalnie od 2011 roku, jako fundacja zaś od 5 lat. Przez lata przez organizację przewinęły się setki psów i kotów z interwencji czy wypadków – skrzywdzonych i zapomnianych przez człowieka. I chociaż świadomość skali bezdomności zwierząt w Polsce rośnie, to ich liczba wcale nie maleje. Dlatego od 2020 roku Fundacja Rasowy Kundel skupia się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych w walce z bezdomnością.

W tegorocznym Pet Portrait bierze udział ponad 100 artystek i artystów, którzy przekazali na licytację „zwierzakowe” grafiki, ilustracje, obrazy, rękodzieła haftowane oraz ceramikę. Licytować możemy na platformie Allegro Charytatywni. Po raz pierwszy będzie można też odwiedzić w Warszawie stacjonarną wystawę wszystkich tegorocznych prac. Wystawa odbędzie się w Elektrowni Powiśle (ul. Dobra 42, drugie piętro) w dniach trwania internetowej licytacji (21–26 listopada) w godz. 12.00–20.00.

Akcję wspierają charytatywnie m.in. Elektrownia Powiśle, Presejo, Psyjaciele, Piesotto oraz Muflon Studio, a patronują honorowo Loesje, Targi Plakatu i Prêt-à-create.

Więcej informacji na stronie petportrait.pl.

I pamiętajcie, aby zajrzeć do galerii zdjęć!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze