1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Grzesznica” – serial na Netflixie. O czym opowiada?

Jessica Biel jako Cora Tannetti w serialu „Grzesznica” (Fot. materiały prasowe)
Szukacie kryminalnego serialu na długie zimowe wieczory? „Grzesznica”, dostępna na Netflixie, to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie zawiłe i niebanalne opowieści ze zbrodnią w tle. O czym opowiada?

Pierwszy sezon serialu „Grzesznica” powstał na podstawie powieści Petry Hammesfahr o tym samym tytule. Jest to złagodzona historia znana z książki, a akcja z Niemiec została przeniesiona do północnej części Nowego Jorku.

Produkcja wychodzi daleko poza standardowy schemat „zagadka morderstwa i jej rozwiązanie”, znany z wielu kryminalnych produkcji. Serial jest antologią, w której Bill Pullman wciela się w rolę policyjnego detektywa Harry'ego Ambrose'a, który bada przestępstwa i próbuje odkryć motywacje morderców. Tylko Pullman pojawia się w każdym sezonie, reszta obsady zmienia się w każdym z nich. Reżyserem serialu jest Derek Simonds, który w 2017 roku stworzył go dla telewizji USA Network. Rolę producentki serialu pełni Donna E. Bloom, a producentką wykonawczą jest między innymi Jessica Biel.

Serial „Grzesznica” – ile odcinków?

Początkowo „Grzesznica” miała być miniserialem. Na początku 2018 roku ogłoszono jednak, że doczeka się kolejnego sezonu. Finalnie serial składa się z czterech sezonów, a każdy z nich z ośmiu odcinków.

Serial „Grzesznica” – o czym opowiada?

Pierwszy sezon serialu opowiada nieprawdopodobną historię morderstwa, którego dokonała młoda kobieta. Pewnego dnia, w czasie odpoczynku na plaży, Cora Tannetti (Jessica Biel) zadała śmiertelny cios przypadkowo spotkanemu mężczyźnie. Kobieta wydawała się być w szoku i nie miała pojęcia, co skłoniło ją do popełnienia zbrodni. Śledztwo w tej sprawie odsłania ponure tajemnice z jej przeszłości, a prowadzi je detektyw Harry Ambrose (Bill Pullman).

W drugim sezonie Ambrose wraca w rodzinne strony, by zająć się sprawą podejrzanego o morderstwo chłopca i stawić czoła mrocznym siłom, które nadal rządzą miasteczkiem. 13-letni chłopiec przyznaje się do zamordowania swoich rodziców. W trakcie śledztwa okazuje się jednak, że to wydarzenie stanowiło jedynie początek tajemnic, które skrywa rodzinne miasto detektywa.

Głównym wydarzeniem trzeciego sezonu jest wypadek samochodowy w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nim dwóch przyjaciół ze studiów, ale tylko jeden z nich przeżył. Detektyw Ambrose bada sprawę i odkrywa wiele niepokojących szczegółów z nią związanych. To śledztwo, choć z pozoru niewinne, okazuje się jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych w jego karierze.

W finałowym sezonie Harry jest już na emeryturze, ale wciąż nie może pogodzić się z ubiegłą sprawą. Postanawia więc odpocząć na Hanover Island w północnym Maine wraz ze swoją partnerką Sonyą. Tam dochodzi do tragedii, która dotyczy córki znanej rodziny. Ambrose zostaje zwerbowany do pomocy w rozwikłaniu sprawy, a niedługo później okazuje się, że tym samym znalazł się w centrum wydarzeń, które wywrócą życie turystycznej wyspy do góry nogami.

Serial „Grzesznica” – główni bohaterowie

Obok Billa Pullmana, który wciela się w rolę Harry'ego Ambrose'a, głównych bohaterów serialu grają: Jessica Biel jako Cora Tannetti (aktorka za tę rolę otrzymała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w miniserialu lub filmie telewizyjnym oraz nominację do nagrody Primetime Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu limitowanym lub filmie), Christopher Abbott jako Mason Tannetti, Dohn Norwood jako Dan Leroy oraz Abby Miller jako Caitlin Sullivan w pierwszym sezonie. W drugim są to: Elisha Henig jako Julian Walker, Carrie Coon jako Vera Walker, Hannah Gross jako Marin Calhoun, Natalie Paul jako Heather Novack i Tracy Letts jako Jack Novack. Główni bohaterowie serialu „Grzesznica” w trzecim sezonie to z kolei: Matt Bomer jako Jamie Burns, Parisa Fitz-Henley jako Leela Burns, Eddie Martinez jako Vic Soto i Chris Messina jako Nick Haas, a w czwartym: Alice Kremelberg jako Percy Muldoon, Michael Mosley jako Colin Muldoon, Frances Fisher jako Meg Muldoon oraz David Huynh jako CJ Lam.

Serial „Grzesznica” online

Trzy sezony „Grzesznicy” można już oglądać na platformie Netflix. Premiera finałowego sezonu odbędzie się 13 grudnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze