1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Good Girls” – kobiecy komediodramat na rozluźnienie i dobry humor

Głównymi bohaterkami serialu „Good Girls” są trzy matki z przedmieścia, które postanawiają obrabować lokalny supermarket. Na zdjęciu: Mae Whitman, Christina Hendricks i Retta (Fot. NBC/Planet/Forum)
„Good Girls” to pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, w której trzy niepozorne, wiodące spokojne życie kobiety postanawiają obrabować lokalny supermarket. A to dopiero początek szalonej przygody, w którą wplątane zostają główne bohaterki. Jeśli szukacie lekkiego i przyjemnego czasoumilacza, który wprawi was w dobry nastrój, ten serial jest dla was.

Kobiecy komediodramat i kryminał z wątkiem gangsterskim w jednym? Połączenie „Thelmy i Louise”, „Gotowych na wszystko” i „Breaking Bad”? Twórcy serialu „Good Girls” doskonale wiedzą, jak zaskoczyć widza i sprawić, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jest tu wszystko, czego potrzebuje dobry serial na poprawę humoru: barwne postacie, ciekawa fabuła z mnóstwem zabawnych sytuacji i dialogów oraz świetna ścieżka dźwiękowa, która idealnie pasuje do klimatu serialu. Gdy przymkniemy oko na drobne niedociągnięcia fabularne, nieścisłości logiczne i irracjonalne zachowanie bohaterek w niektórych scenach, „Good Girls” jest naprawdę udaną produkcją, którą ogląda się z niekłamaną przyjemnością. Serial bawi do łez i wzrusza, a do tego naprawdę trudno się od niego oderwać. To idealna propozycja na rozluźnienie i poprawę nastroju, szczególnie w trudnym dla wszystkich jesienno-zimowym okresie.

„Good Girls” – o czym opowiada serial?

Bohaterkami serialu „Good Girls” są mieszkające na przedmieściach Detroit kobiety w średnim wieku: siostry Beth i Annie oraz ich przyjaciółka Ruby. Wszystkie łączy jedno – brak pieniędzy i fakt, że ledwo wiążą koniec z końcem. Beth zajmuje się domem, Annie jest kasjerką w lokalnym supermarkecie, a Ruby pracuje w barze szybkiej obsługi. Chcąc poprawić swoją sytuację finansową, uniknąć bankructwa i odzyskać niezależność, kobiety organizują napad na sklep spożywczy, którego pracownicą jest Annie. Skok kończy się sukcesem, jednak to dopiero początek problemów. Gdy menedżer marketu rozpoznaje Annie jako uczestniczkę rabunku, zaczyna ją szantażować. Co więcej, zysk z napadu jest dużo większy niż przewidywano, co przyciąga uwagę lokalnego gangstera, który wciąga bohaterki w kolejne przestępstwa. W międzyczasie przyjaciółki muszą radzić sobie z trudnościami życia codziennego.

„Good Girls” – obsada

Kto znalazł się w obsadzie „Good Girls”? W rolach głównych występują Christina Hendricks („Mad Men”) jako Beth Boland, Mae Whitman („The Duff”) jako Annie Marks oraz Retta („Aż do kości”) jako Ruby Hill. Na ekranie towarzyszą im między innymi Matthew Lillard jako Dean Boland, mąż Beth; Reno Wilson jako Stan Hill, mąż Ruby; Manny Montana jako gangster Rio, Lidya Jewett jako Sara Hill, córka Ruby i Stana oraz Isaiah Stannard jako Sadie Marks, córka Annie. W pozostałych rolach zagrali Zach Gilford (Gregg), David Hornsby (Boomer) i Sam Huntington (Noah).

Christina Hendricks jako Beth Boland (Fot. NBC/Planet/Forum)

„Good Girls” – ile odcinków i gdzie obejrzeć?

W Polsce serial „Good Girls” dostępny jest na platformie Netflix. Produkcja liczy sobie cztery sezony: pierwszy z nich ma 10 odcinków, drugi – 13, trzeci – 11, a czwarty – 16, zatem łącznie jest do obejrzenia 50 odcinków po ok. 45 minut każdy, co daje prawie 40 godzin czystej rozrywki. W planach był również piąty, finałowy sezon, jednak anulowano go ze względu na konflikty pomiędzy członkami obsady. Jeśli macie ochotę na lekką i przyjemną komedię z kobiecymi postaciami w rolach głównych, koniecznie sprawdźcie ten serial.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze