1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstanie film „Gladiator 2”. W roli głównej aktor znany z serialu „Normalni ludzie”

Powstanie film „Gladiator 2”. W roli głównej aktor znany z serialu „Normalni ludzie”

Russell Crowe jako Maximus w filmie „Gladiator” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Russell Crowe jako Maximus w filmie „Gladiator” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Wszystko wskazuje na to, że ponad 20 lat po premierze Ridley Scott wraca do swojego największego kinowego widowiska. Kultowy „Gladiator” ma bowiem doczekać się kolejnej części, a rolę główną ma w nim zagrać aktor znany z filmów „Córka”, „Aftresun”, a także serialu „Normalni ludzie”.

Epicki „Gladiator” z 2000 roku to jeden z najważniejszych tytułów w historii światowej kinematografii. Zarobił ponad 460 milionów dolarów w kasach na całym świecie i był nominowany do dwunastu Oscarów, zdobywając pięć nagród, w tym dla najlepszego filmu. Dramatyczna rola Maximusa, w którą brawurowo wcielił się w nim Russell Crowe, jest bezapelacyjnie najważniejszą w jego karierze, a sam film uważany jest za arcydzieło.

23 lata po jego premierze Ridley Scott, reżyser „Gladiatora”, wraca do epickiej historii. Amerykański serwis Deadline podaje, że Scott rozpoczął prace nad drugą częścią filmu. Źródła portalu dodatkowo donoszą, że rolę główną w kontynuacji ma zagrać Paul Mescal, 26-letni Irlandczyk, znany ze świetnej roli w serialu „Normalni ludzie”. „Gladiator 2” ma być sequelem pierwszej części. Paul Mescal nie zastąpi więc Maximusa Crowea, a zagra Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen). Historia ma rozgrywać się wiele lat po zakończeniu wydarzeń z pierwszego filmu.

Paul Mescal w serialu „Normalni ludzie” (Fot. materiały prasowe) Paul Mescal w serialu „Normalni ludzie” (Fot. materiały prasowe)

Ridley Scott obok funkcji reżysera ma pełnić również funkcję producenta filmu wraz z Michaelem Prussem, a także Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Za scenariusz ma z kolei odpowiadać David Scarpa, za kostiumy Janty Yates, a za scenografię Arthur Max. Pierwszy film był koprodukcją Universal i DreamWorks, natomiast prawa do jego kontynuacji ma wyłącznie Universal.

Szczegóły dotyczące daty premiery i fabuły nie są jeszcze znane.

Źródło: deadline.com, „Paul Mescal To Star In Ridley Scott’s Gladiator Sequel For Paramount”, Justin Kroll [dostęp: 9.01.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze