1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Polski serial „Kruk” – o czym opowiada?

Kadr z trzeciego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)
Kochamy kryminały, mroczne, gęste od emocji historie pełne niebanalnych intryg. A nasi rodzimi filmowcy potrafią je kręcić. Doskonałym tego przykładem jest serial „Kruk”, którego wszystkie odcinki możemy już oglądać na platformie CANAL+ online. O czym opowiada?

Serial „Kruk” zadebiutował na antenie CANAL+ wiosną 2018 roku i niemal od razu zyskał uznanie widzów. Stoją za tym niepowtarzalny klimat, niebanalna historia i fantastyczny Michał Żurawski w głównej roli. To dla niego, w ogromnej mierze, warto obejrzeć ten serial, bo grana przez niego postać nadaje mu zupełnie nieoczywisty klimat.

Serial „Kruk” – fabuła

Akcja serialu „Kruk” dzieje się na Podlasiu. W pierwszym sezonie dochodzi tam do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego, zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.

Drugi sezon z kolei skupia się wokół wojny mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę. Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim, który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Jednocześnie targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wchodzi na ścieżkę mafijnych powiązań.

W trzecim, finałowym sezonie jedną z ważniejszych ról gra rozpacz. Trauma po tragicznych wydarzeniach drugiego sezonu. Niepohamowana chęć zemsty. Te uczucia powodują, że komisarz Adam Kruk odsuwa się od wszystkich, których znał, ponownie rzuca się w wir pracy i z kilkuletnim synem na rękach stara się prowadzić własne śledztwo. W trakcie dochodzenia do Kruka „przykleja się” bezdomny Mariusz, który nawiązuje świetny kontakt z Maksem i chętnie zajmuje się chłopcem, dzięki czemu główny bohater może skupić się na prowadzonej sprawie. Równocześnie Justyna pozbywa się wszystkich dowodów, które mogłyby ją zdekonspirować. Nie pomaga jej w tym jednak powrót Rudego, który próbuje przejąć nielegalne interesy w Białymstoku.

Serial „Kruk” – obsada

W roli głównej serialu „Kruk” występuje Michał Żurawski. Obok niego na ekranie możemy zobaczyć między innymi: Cezarego Łukaszewicza, Katarzynę Wajdę, Andrzeja Zaborskiego, Annę Nehrebecką, Marcina Bosaka, Jerzego Schejbala, Magdalenę Koleśnik, Leszka Lichotę, Cezarego Kosińskiego i Tomasza Włosoka.

Kadr z pierwszego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z drugiego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)

Serial „Kruk” – twórcy

Reżyserem serialu „Kruk” jest Maciej Pieprzyca, znany między innymi z filmu „Jestem mordercą”. Pomysłodawcą i twórcą scenariusza jest Jakub Korolczuk, a za produkcję wykonawczą odpowiada OPUS TV (Piotr i Łukasz Dzięciołowie). Zdjęcia do serialu wykonali operatorzy Jan Holoubek i Witold Płóciennik.

Kadr z trzeciego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z trzeciego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z trzeciego sezonu serialu „Kruk” (Fot. materiały prasowe)

Serial „Kruk” – muzyka

Niepowtarzalny klimat serialu „Kruk” buduje też również genialna muzyka. Jej twórcą jest jeden z najzdolniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej – Bartosz Chajdecki. Skomponował on ścieżki dźwiękowe do filmów, takich jak: „Jestem mordercą”, „Bogowie”, „Chce się żyć” i „Najlepszy”.

Serial „Kruk” – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki serialu „Kruk” można obejrzeć na platformie CANAL+ online.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze