1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Narcos” – serial Netflix. O czym opowiada?

Kadr z serialu „Narcos” (Fot. materiały prasowe)
To jeden z najlepiej ocenianych seriali Netflixa. „Narcos” opowiada opartą na faktach historię narkotykowych bossów z końca lat 80. Mroczny, naturalistyczny, z popisowym aktorstwem. Oto wszystko, co wiemy o tym serialu.

Serial „Narcos” to amerykańsko-kolumbijski serial kryminalny stworzony i wyprodukowany przez Chrisa Brancato, Carlo Bernarda i Douga Miro. Przedstawia opartą na faktach historię narkotykowych bossów z końca lat 80. oraz wysiłki stróżów prawa, które prowadzą do brutalnej konfrontacji. Jednym z jego głównych bohaterów jest Pablo Escobar, najbardziej znany na świecie baron narkotykowy, przywódca kartelu Medellin, który stał się miliarderem dzięki produkcji i dystrybucji kokainy. Jego życie stało się przyczynkiem do opowiedzenia historii o jego relacjach z baronami narkotykowymi, agentami Drug Enforcement Administration (DEA) i innymi podmiotami opozycyjnymi.

„Narcos” – ile sezonów, o czym opowiada?

Sezony 1 i 2, których akcja toczy się w Kolumbii, oparte są głównie na historii Pabla Escobara. Pierwszy sezon opowiada o jego początkach w latach 70., kiedy po raz pierwszy zaczął produkować kokainę, do lipca 1992 roku. Jego historia pokazana jest z perspektywy Steve'a Murphy'ego, amerykańskiego agenta DEA . Poznajemy, jak Escobar po raz pierwszy zaangażował się w handel kokainą w Kolumbii, jak jego biznes wykroczył poza małe laboratorium w Moreno i jakie były tego skutki. Murphy współpracuje z Javierem Peñą. Ich celem jest jest położenie kresu napływowi kokainy do Stanów Zjednoczonych. Sezon kończy się ucieczką Escobara z więzienia.

Kadr z serialu „Narcos” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Narcos” (Fot. materiały prasowe)

Drugi sezon rozpoczyna scena, w której żołnierze widzą Escobara i jego świtę tuż za granicą więzienia „La Catedral”, ale są zbyt przerażeni, by ich aresztować. Po tych wydarzeniach Stany Zjednoczone wysyłają nowego ambasadora, który wprowadza do gry CIA. Na początku w życiu Escobara niewiele się zmienia, ponieważ nadal cieszy się lojalnością swojego kartelu. Ta lojalność zaczyna się jednak zmniejszać, a on sam musi wkładać coraz więcej wysiłku w ucieczki i ukrywanie się przed policją. W końcu DEA i wojsku udaje się go namierzyć.

Trzeci sezon toczy się po śmierci Pablo Escobara i pokazuje walkę DEA z kartelem Cali. Biznes kartelu kwitnie, otwierając nowe rynki w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Ku zaskoczeniu wszystkich, Gilberto Rodríguez Orejuela, przywódca kartelu Cali, ogłasza, że ​​w ciągu 6 miesięcy grupa całkowicie porzuci kokainowy biznes, aby skupić się na legalnych interesach. Decyzja spotyka się z mieszanymi reakcjami w kartelu.

Każdy sezon składa się z 10 odcinków. Początkowo serial „Narcos” miał liczyć cztery sezony. Netflix zdecydował jednak, że zamiast sezonu 4 powstanie nowa oryginalna seria „Narcos: Meksyk”, która będzie się rozgrywać w Meksyku w latach 80. Jej premiera odbyła się w listopadzie 2018 roku.

Kadr z serialu „Narcos” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Narcos” (Fot. materiały prasowe)

„Narcos” – obsada

W rolach głównych w serialu „Narcos” występują: Wagner Moura jako Pablo Escobar, Boyd Holbrook jako Steve Murphy oraz Pedro Pascal jako Javier Peña. Obok nich grają tam między innymi: Joanna Christie, Maurice Compte, André Mattos, Roberto Urbina, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez, Paulina Gaitán, Paulina García, Stephanie Sigman, Bruno Bichir, Raúl Méndez, Manolo Cardona, Cristina Umaña, Eric Lange i Florencia Lozano.

Serial „Narcos” – twórcy

Premiera pierwszego sezonu serialu „Narcos” odbyła się w 2015 roku, Serial został napisany przez Chrisa Brancato i wyreżyserowany przez brazylijskiego filmowca José Padilha, znanego między innymi z filmu „Elitarni”.

Serial „Narcos” – gdzie oglądać?

Serial jest dostępny online wyłącznie na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze