1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Premiery Netfixa na 2023 rok. Lista polskich i zagranicznych produkcji

Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)
Netflix zapowiedział właśnie najważniejsze premiery na rok 2023. Wśród nich wiele polskich produkcji, zarówno serialowych, jak i filmowych, a także świetnie zapowiadające się zagraniczne nowości i kontynuacje znanych hitów. Oto lista najciekawszych premier Netflixa na 2023 rok.

Netflix premiery 2023 – polskie seriale

„Absolutni debiutanci”

Kadr z serialu „Absolutni debiutanci” (Fot. materiały prasowe)

Lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena i jej najlepszy przyjaciel Niko kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą wolność. W rolach głównych Martyna Byczkowska, Bartłomiej Deklewa i Jan Sałasiński. Za reżyserię odpowiada Kamila Tarabura oraz Nina Lewandowska

„Infamia”

Kadr z serialu „Infamia” (Fot. materiały prasowe)

Po latach życia w Wielkiej Brytanii, nastoletnia Romka i jej rodzina przeprowadzają się do rodzimej Polski. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami. W rolach głównych Zofia Jastrzębska, Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska i Kamil Piotrowski. Reżyserką serialu jest Anna Maliszewska.

„Informacja zwrotna”

Kadr z serialu „Informacja zwrotna” (Fot. materiały prasowe)

Adaptacja książki Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. „Informacja zwrotna” to historia uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego, który wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. W rolach głównych Arkadiusz Jakubik i Jakub Sierenberg. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid.

Netflix premiery 2023 – polskie filmy

„Dzień matki”

Kadr z filmu „Dzień matki” (Fot. materiały prasowe)

Nina, żyjąca w ukryciu była agentka NATO do zadań specjalnych, musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Odnalezienie Maksa to dla niej podwójna szansa. Szansa na ponowne poczucie adrenaliny oraz możliwość powrotu do życia syna, którego musiała przed laty porzucić. Dzień Matki to przewrotny film akcji, w którym główna bohaterka pokonuje demony przeszłości najczęściej przy pomocy własnych pięści. To brutalna i emocjonalna historia o najsilniejszym rodzaju uczucia – miłości matki do dziecka. W roli głównej zobaczymy Agnieszkę Grochowską. Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz.

„Fanfik”

Kadr z filmu „Fanfik” (Fot. materiały prasowe)

Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. „Fanfik” to historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej o tym samym tytule. W obsadzie wystąpią między innymi Alin Szewczyk, Jan Cięciara i Dobromir Dymecki. Reżyserką jest Marta Karwowska.

„Fenomen”

Kadr z filmu „Fenomen” (Fot. materiały prasowe)

Nastoletnia Ala dorasta na prowincji. Pewnego dnia przez przypadek odkrywa, że potrafi władać grawitacją, a jej życie wywraca się do góry nogami. Nagle jest ścigana przez wojsko i zmuszona do ucieczki z domu. Dowiaduje się jednak, że jej zaginiona przed laty starsza siostra Lena żyje i postanawia ją odnaleźć, wierząc że w rodzinnej przeszłości znajduje się klucz do rozwiązania zagadki jej niezwykłej mocy. Spotkanie sióstr będzie początkiem wielkiej przygody, ale szybko okazuje się, że obie dziewczyny stanowią potencjalne narzędzie do stworzenia legendarnej i potężnej broni. W rolach głównych Katarzyna Gałązka i Karolina Bruchnicka. Reżyserem jest Maciej Barczewski.

„Freestyle”

Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)

Diego, uliczny raper po odwyku zrywa z dilerką i koncentruje na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą odrzucając krążące wokół pokusy łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diego pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki biznes. Diego podejmuje wyzwanie; interes załatwi sprawę długu i raz na zawsze pozwoli mu odciąć się od przeszłości. Czy Diego wyjdzie z tego cało? W roli głównej zobaczymy Macieja Musiałowskiego. Reżyserem filmu jest Maciek Bochniak.

„Gorzko, gorzko”

Kadr z filmu „Gorzko, gorzko” (Fot. materiały prasowe)

Nieustępliwy podrywacz przekonany, że może zdobyć serce każdej kobiety, bierze na cel nieznajomą, która wkrótce ma wyjść za syna ambitnego polityka. „Gorzko, gorzko” to komedia romantyczna w reżyserii Tomasza Koneckiego. W rolach głównych zobaczymy między innymi: Mateusza Kościukiewicza, Rafała Zawieruchę, Zofię Domalik, Agnieszkę Więdłochę, Edytę Olszówkę, Marcina Perchucia i Cezarego Pazurę.

„Miłość do kwadratu bez granic”

Kadr z filmu „Miłość do kwadratu bez granic” (Fot. materiały prasowe)

Enzo oświadcza się Monice. Zanim jednak powiedzą sobie „tak”, on musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, a ona z problemami związanymi z objęciem nowego stanowiska w szkole. Czy ich miłość zdoła pokonać kolejne przeszkody? W rolach głównych Adrianna Chlebicka i Mateusz Banasiuk. Reżyserem filmu jest Filip Zylber.

„Pan samochodzik i templariusze”

Kadr z filmu „Pan samochodzik i templariusze” (Fot. materiały prasowe)

Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów. Film na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego. W obsadzie wystąpią między innymi: Mateusz Janicki, Piotr Sega, Kalina Kowalczuk i Olgierd Blecharz. Reżyserem jest Antoni Nykowski.

„Operacja soulcatcher”

Kadr z filmu „Operacja soulcatcher” (Fot. materiały prasowe)

„Kieł” kiedyś pracował dla polskich służb zwalczających terroryzm, a obecnie to najemnik działający na zlecenie prywatnej firmy wojskowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem przyjmuje lukratywną misję w kraju, w którym rządzi lokalny watażka. Choć zadanie na pozór jest proste, to okazuje się, że muszą się zmierzyć z niebezpieczną eksperymentalną bronią. W obsadzie filmu wystąpią między innymi: Piotr Witkowski, Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek, Aleksandra Adamska, Sebastian Stankiewicz i Michalina Olszańska. Za reżyserię odpowiada Daniel Markowicz.

„Znachor”

Kadr z filmu „Znachor” (Fot. materiały prasowe)

Nowa wersja kochanego przez Polaków „Znachora”. Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Film na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule. W roli głównej zobaczymy Leszka Lichotę. Obok niego wystąpią między innymi: Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski. Reżyserem filmu jest Michał Gazda.

Netflix premiery 2023 – międzynarodowe seriale i filmy

Seriale:

„Berlin”

„Fubar”

„Griselda”

„Królowa Charlotta: opowieść ze świata Bridgertonów”

„Lupin” część 3

„Wiedźmin” sezon 3

Filmy:

„Rebel Moon”

„The Killer”

„Matka”

„Tyler Rake 2”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze