1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Depeche Mode prezentuje nowy album „Memento Mori”

Nowy album Depeche Mode już jest dostępny. (Fot. materiały prasowe)
W swojej przeszło 40-letniej karierze zespół Depeche Mode sprzedał ponad 100 milionów płyt i zagrał na żywo dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie. Dziś grupa jest stale rozwijającą się i niezwykle wpływową siłą muzyczną, a nowy album stanowi otwarcie najnowszego rozdziału jej niezrównanego dziedzictwa.

Długo wyczekiwany nowy album Depeche Mode już jest dostępny. „Memento Mori” to piętnasty krążek studyjny zespołu i pierwszy wydany po śmierci współzałożyciela i wieloletniego klawiszowca grupy Andrew „Fletcha” Fletchera, który zmarł 26 maja 2022 roku. Pomysł na płytę zrodził się jednak już na początku pandemii, co zaowocowało utworami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Wydawnictwo składa się z 12 utworów obejmujących różne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji, do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości, ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Okładka albumu Depeche Mode „Memento Mori” (Fot. materiały prasowe)

Nowe wydawnictwo promuje singiel „Ghost Again”. Utwór po raz pierwszy dało się usłyszeć w październiku podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie zapowiadającego nową trasę koncertową. To klasyczne Depeche Mode – jest tu miejsce zarówno na sugestywny liryzm lidera grupy Dave’a Gahana, jak i na hipnotyzującą gitarę Martina Gore’a. – „Ghosts Again” oddaje idealną równowagę melancholii i radości – komentuje Gahan. – Rzadko nagrywamy piosenkę, która prędko mi się nie nudzi. Jestem podekscytowany, że możemy się nią podzielić – wyznaje z kolei Gore.

Wydanie albumu zbiega się w czasie z wielką inauguracją światowej trasy koncertowej zatytułowanej Memento Mori Tour. Jak wcześniej zapowiadano, rozpoczęła się ona w czwartek 23 marca występem w Sacramento. Grupa zacznie koncertowanie od Ameryki Północnej, a następnie da serię występów w Europie. Z początkiem sierpnia Depeche Mode zagra też dwa koncerty w Polsce: na PGE Narodowym w Warszawie (2 sierpnia) i w krakowskiej Tauron Arenie (4 sierpnia).

Źródło: materiały prasowe Sony Music

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze