1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Film, który nie daje o sobie zapomnieć. „Osiem gór” już w kinach

Bohaterem „Ośmiu gór” jest 30-letni Pietro, który porzuca zatłoczone miasto i rusza w dzikie niepoznane włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. (Fot. materiały prasowe)
Bohaterem „Ośmiu gór” jest 30-letni Pietro, który porzuca zatłoczone miasto i rusza w dzikie niepoznane włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. (Fot. materiały prasowe)
Szukacie rozrywki na weekend? Nasza redakcja poleca najnowszy film reżysera hitu „Mój piękny syn”. Klimatyczny dramat „Osiem gór” chwyta za serce i nie daje o sobie zapomnieć. To wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

„Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak i ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

„Osiem gór” – o czym jest film?

30-letni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie w zatłoczonym dużym mieście i wyjechać w niepoznane włoskie góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić, czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór” – obsada i twórcy

„Osiem gór” to jednak nie tylko wciągająca fabuła, przepiękne zdjęcia i rewelacyjna muzyka, ale też znakomita obsada. W rolach głównych występują bowiem jedni z najlepszych włoskich aktorów: Luca Marinelli (Pietro Guasti), Alessandro Borghi (Bruno Guglielmina), Filippo Timi (Giovanni Guasti) i Elena Lietti (Francesca Guasti). Na ekranie pojawiają się również Elisabetta Mazzullo (Lara), Lupo Barbiero (Pietro jako dziecko), Cristiano Sassella (Bruno jako dziecko), Andrea Palma (Pietro jako nastolatek) oraz Surakshya Panta (Asmi). Za reżyserię i scenariusz odpowiadają natomiast Felix Can Groeningen i Charlotte Vandermeersch.

„Osiem gór” – zwiastun i data premiery

„Osiem gór” trafił do kin 2 czerwca. Zanim jednak wybierzecie się na seans, koniecznie obejrzyjcie oficjalny zwiastun filmu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze