1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serial „Fatalne zauroczenie” – nowa odsłona kultowego thrillera już wkrótce online

Serial „Fatalne zauroczenie” – nowa odsłona kultowego thrillera już wkrótce online

Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe)
Znamy datę premiery serialu „Fatalne zauroczenie” – nowej odsłony kultowego filmu z 1987 roku pod tym samym tytułem. Produkcja, w której w głównej roli zobaczymy Joshuę Jacksona i Lizzy Caplan, zadebiutuje na platformie SkyShowtime jeszcze w maju.

Joshua Jackson zamiast Michaela Douglasa i Lizzy Caplan w miejsce Glenn Close. „Fatalne zauroczenie” wraca, tym razem jednak jako serial. Platforma SkyShowtime potwierdziła niedawno datę premiery. Wyprodukowany przez Paramount Television Studios i Amblin Television serial będzie miał premierę w SkyShowtime w poniedziałek 22 maja. Cały sezon będzie liczył 8 odcinków, które będą pojawiać się kolejno co poniedziałek.

„Fatalne zauroczenie” – film a serial

„Fatalne zauroczenie” to remake kultowego thrillera psychologicznego z lat 80. Nowy serial prezentuje tytułowe fatalne zauroczenie oraz ponadczasowe tematy małżeństwa i zdrady ze współczesnej perspektywy, która rzuca nowe światło na silne kobiety, zaburzenia osobowości i obsesję kontroli. Opowiada historię w dwóch liniach czasowych: tej współczesnej, gdy Dan Gallagher zostaje zwolniony warunkowo z więzienia za morderstwo i wraz z rodziną szuka odkupienia i oczyszczenia swojego imienia; oraz tej z przeszłości, w której retrospekcje opowiadają o wydarzeniach z filmu, ale z dodatkowej perspektywy.

Filmowa wersja, która była nominowana do sześciu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię, opowiadała losy burzliwego romansu pomiędzy żonatym prokuratorem Danem Gallagherem a Alex Forrest. Gorące pożądanie szybko przerodziło się jednak w chorobliwą obsesję, która zaczynała zagrażać rodzinie mężczyzny. Film miał swoją premierę w 1987 – wtedy był wręcz ikoniczny i momentalnie znalazł się na szczycie list przebojów, stając się drugim najbardziej dochodowym filmem roku. Oglądając go po latach, nie sposób wyzbyć się wrażenia, że wiele z jego wątków wymagałoby dopowiedzenia. I właśnie to twórcy jego serialowej wersji postawili sobie za punkt honoru. Serial ma się bowiem skupiać bardziej na ważnych tematach, które w filmie w reżyserii Adriana Lyne'a były jedynie tłem całej historii. Mowa tu przede wszystkim o problemach psychicznych głównej bohaterki.

– Chcieliśmy w serialu powiedzieć więcej o głównej bohaterce niż „Ona jest tą złą i zasługuje na śmierć”. Chcieliśmy podkreślić fakt, że wyraźnie zmaga się z dość poważnymi problemami. Ważne było również, aby nie dawać jej konkretnej diagnozy. Jedną z chorób psychicznych, o której dużo rozmawialiśmy, było zaburzenie osobowości typu borderline, które jest częste, uleczalne i nie musi prowadzić do tego, że dana osoba zachowuje się tak jak w serialu. Ważne było wyważenie i podkreślenie, że nie chcemy robić poważnego studium choroby psychicznej, ale jednocześnie jej nie pomijać – mówiła Lizzy Caplan, odtwórczyni głównej roli w serialu, w rozmowie z „The Hollywood Reporter”.

Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe)

Serial „Fatalne zauroczenie” – obsada i twórcy

W głównych rolach serialu występują: Joshua Jackson jako Dan Gallagher i Lizzy Caplan jako Alex Forrest. Towarzyszą im Amanda Peet jako Beth Gallagher, Alyssa Jirrels jako Ellen Gallagher, Toby Huss jako Mike Gerard, Reno Wilson jako detektyw Earl Booker oraz Brian Goodman jako Arthur Tomlinson.

Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Fatalne zauroczenie” (Fot. materiały prasowe)

Scenarzystką i showrunnerką jest Alexandra Cunningham, która – wspólnie z Kevinem J. Hynesem – stoi za pomysłem powstania serialu. Ta dwójka znalazła się też na liście producentów, którą uzupełniają Darryl Frank i Justin Falvey reprezentujący studio Amblin Television. Producentką serialu jest również Silver Tree, która wyreżyserowała 5 odcinków.

Serial „Fatalne zauroczenie” będzie dostępny online na platformie SkyShowtime.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze