1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską – film na weekend

Kadr z filmu „Dzień Matki” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Dzień Matki” (Fot. materiały prasowe)
Nasza propozycja filmu na weekend jest w tym tygodniu bardzo „na czasie”, czego dowodem jest już sam tytuł filmu. Jednocześnie jednak „Dzień Matki” opowiada o macierzyństwie w sposób nietypowy, jest bowiem filmem akcji, a jego główna bohaterka to była agentka NATO, która staje przed najważniejszą misją w swoim życiu.

Agnieszka Grochowska ma ostatnio szczęście do ról, które przełamują jej aktorskie emploi. Dopiero co można ją było oglądać w komedii „Skołowani”, gdzie uśmiecha się więcej niż wszystkie jej wcześniejsze bohaterki razem wzięte (to słowa samej Agnieszki). Do „Dnia Matki”, filmu akcji, trenowała z kolei kick-boxing, żeby móc zagrać w scenach walki. Jej Nina to agentka do zadań specjalnych. I matka, mocno zresztą nietypowa. Reżyser „Dnia Matki”, Mateusz Rakowicz, absolwent ASP, ma komiksową wyobraźnię, co doskonale widać było w jego debiucie – superkolorowym „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Tym razem sięgnął on po mroczniejszą estetykę. I obsadził odważnie nie tylko Grochowską.

Nina żyje w ukryciu, gdy nadchodzi dzień, w którym musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Odnalezienie Maksa to dla niej podwójna szansa. Szansa na ponowne poczucie adrenaliny oraz możliwość powrotu do życia syna, którego musiała przed laty porzucić. „Dzień Matki” to przewrotny film akcji, w którym główna bohaterka pokonuje demony przeszłości najczęściej przy pomocy własnych pięści. To brutalna i emocjonalna historia o najsilniejszym rodzaju uczucia – miłości matki do dziecka.

Kadr z filmu „Dzień Matki” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Dzień Matki” (Fot. materiały prasowe)

Reżyserem filmu jest wspomniany wcześniej Mateusz Rakowicz, który jest również współautorem scenariusza wraz z Łukaszem M. Maciejewskim. Obok Agnieszki Grochowskiej występują: Adrian Delikta, Dariusz Chojnacki, Paulina Chruściel, Paweł Koślik, Arkadiusz Brykalski, Sebastian Dela, Szymon Wróblewski, Konrad Eleryk, Jowita Budnik, Paweł Janyst i Dorota Kolak. Za produkcję filmu odpowiada Jan Kwieciński i Akson Studio.

„Dzień matki” można już oglądać online na platformie Netflix.

Kadr z filmu „Dzień Matki” (Fot. materiały prasowe)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze