1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„24 godziny” z Penélope Cruz – film na weekend

Kadr z filmu „24 godziny” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „24 godziny” (Fot. materiały prasowe)
Penélope Cruz w przejmującej roli kobiety walczącej o uratowanie swoich bliskich przed eksmisją z rodzinnego domu. Film „24 godziny” już w kinach.

„24 godziny” to trzymający w napięciu dramat społeczny, w którym przeplatają się historie trójki bohaterów opowiedziane w ciągu 24 godzin mogących na zawsze zmienić ich życie.

Kadr z filmu „24 godziny” (Fot. materiały prasowe)

Penélope Cruz wciela się w rolę Azuceny, kobiety walczącej o uratowanie swojej rodziny przed eksmisją. Partneruje jej Luis Tosar, który gra Rafę – prawnika i aktywistę mocno zaangażowanego w kwestie społeczne kosztem swoich bliskich. Poznajemy także tragiczną historię Teodory granej przez Adelfę Calvo. Kobieta jest zdeterminowana, by nie dopuścić do tego, by jej syn wziął na siebie winę za wydarzenia, których nie może już zmienić. To przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie.

– „24 godziny” to wieloletni projekt zastopowany przez pandemię, do którego na nowo podeszliśmy trzy lata temu. Nie byliśmy pewni, czy film przetrwa. Reżyser Juan Diego Botto i ja przyjaźnimy się od trzynastego roku życia, a teatru uczyliśmy się u jego matki, Cristiny Roty. Poprosiłam go o napisanie czegoś, w czym moglibyśmy razem zagrać, ale już po pierwszym szkicu scenariusza powiedziałam: „To jest twoje, musisz to wyreżyserować!” i kilka dni później się zgodził – mówi producentka filmu i zarazem odtwórczyni głównej roli Penélope Cruz.

Kadr z filmu „24 godziny” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „24 godziny” (Fot. materiały prasowe)

Światowa premiera „24 godzin” odbyła się podczas 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w konkursie Orizzonti. Film pokazywany był także podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w sekcji Perlak. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Juan Diego Botto, dla którego jest to debiut reżyserski. Autorem zdjęć jest Arnau Valls Colomer, a za muzykę odpowiada Eduardo Cruz.

„24 godziny” można już oglądać w kinach.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze