1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

To jedna z najlepiej ocenianych adaptacji powieści Agathy Christie. „Duchy w Wenecji” od jutra w kinach

Kadr z filmu „Duchy w Wenecji” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Duchy w Wenecji” (Fot. materiały prasowe)
Już jutro do kin trafi film „Duchy w Wenecji”, który powstał na kanwie znanej wszystkim miłośnikom twórczości Agathy Christie powieści „Wigilia Wszystkich Świętych”. Według krytyków to jedna z najlepszych ekranizacji książek królowej kryminałów od lat.

„Duchy w Wenecji” to pełen napięcia, niepokojący thriller, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Agathy Christie „Wigilia Wszystkich Świętych”. Film wyreżyserował zdobywca Oscara Kenneth Branagh, który jednocześnie wrócił w roli słynnego detektywa Herkulesa Poirota.

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw zostaje zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

Obok Kennetha Branagha w „Duchach w Wenecji” występują między innymi: Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh. Film powstał na podstawie scenariusza autorstwa nominowanego do Oscara Michaela Greena. Producentami są Kenneth Branagh i Judy Hofflund, a producenci wykonawczy to: Louise Killin, James Prichard, Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon.

Kadr z filmu „Duchy w Wenecji” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Duchy w Wenecji” (Fot. materiały prasowe)

Film „Duchy w Wenecji” trafi do kin 15 września 2023 r.

Źródło: materiały prasowe 20th Century Studios Polska/Disney

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze