1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

To najbardziej otulający serial Netflixa. „Virgin River” powraca z ostatnim sezonem

„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)
„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)
W powietrzu czuć już jesień, a to najlepsza pora, by zacząć umilać sobie coraz dłuższe wieczory dobrym serialem. Miłośnicy romantycznych historii, pięknych kadrów, w których natura gra główną rolę, oraz niespiesznej akcji z pewnością docenią serial „Virgin River”, który wrócił właśnie na platformę Netflix z finałowym sezonem.
To serial z kategorii tych, które najlepiej ogląda się po ciężkim dniu, gdy jedyne, czego pragniemy, to relaks i odpoczynek od zgiełku codzienności. Nie znajdziemy w nim wartkiej akcji i ujęć, które powodują wyrzut adrenaliny, choć odszukają w nim coś dla siebie miłośnicy kryminalnych historii, bo jeden z wątków serialu związany jest ze zbrodnią. Serial „Virgin River” przede wszystkim wzbudza jednak ogrom pozytywnych emocji, łez wzruszenia i radości. To historia, która otula, a jej bohaterów nie sposób nie polubić. Na ogromny plus są też zdjęcia genialnie ukazujące piękno krajobrazów Kanady (które w serialu stworzyły miasteczko na północy Kalifornii). Serial powstał na podstawie książek autorstwa Robyn Carrdo z serii „Virgin River” i doczekał się już 5 sezonów. Pierwsza część ostatniego z ich kilka dni temu trafiła na platformę Netflix.
„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)

Serial „Virgin River” – o czym opowiada?

Tytułowe Virgin River to fikcyjne miasteczko położone na północy Kalifornii. Historia serialu rozpoczyna się, gdy pogrążona w żałobie pielęgniarka Mel przenosi się z Los Angeles do Virgin River, chcąc zacząć swoje życie od nowa. Tam poznaje barwnych mieszkańców, którzy tworzą niesamowitą społeczność, pełną wzajemnego szacunku, małych tajemnic, nieoczywistych relacji i nieprawdopodobnej zażyłości. Wśród nich są między innymi: Doc i Hope – dojrzała para, która wciąż ma w sobie ogrom temperamentu, siły i wzajemnego wsparcia; Preacher – utalentowany szef miejscowego baru; Dan o przeszłości, z którą nie potrafi sobie poradzić; i wreszcie Jack, który pomaga zapomnieć Mel o trudnej przeszłości. Wszyscy ciepło przyjmują kobietę do swojego grona, a wraz z nawiązywaniem przez nią kolejnych relacji przed widzem otwierają się ciekawe historie z życia kolejnych mieszkańców Virgin River.

„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)
„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)

Wraz z kolejnymi sezonami Mel coraz bardziej wsiąka w społeczność miasteczka. Pracując jako pielęgniarka w lokalnej przychodni, poznaje Virgin River od podszewki, razem ze wszystkimi jego tajemnicami, również tymi mrocznymi, których jest więcej, niż początkowo mogłoby się wydawać. Jednocześnie jej znajomość z Jackiem rozwija się w najlepszym z możliwych kierunków. W małym miasteczku odnajduje więc ukojenie, spokój i… miłość.

„Virgin River” – sezon 5

Od kilku dni na platformie Netflix możemy oglądać pierwszą część finałowego sezonu „Virgin River”, która obfituje w zaskakujące zwroty akcji. Zobaczymy w nim szokujące rozstanie, trudny proces sądowy, bolesne pożegnanie oraz pożar lasu, który zbliża do siebie niektórych mieszkańców Virgin River, oddalając innych. Problemy macierzyństwa skłaniają Mel do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej jej przyszłości w klinice, gdy z powodu ciąży nieoczekiwanie budzą się w niej dawne emocje. Pragnąc udowodnić Mel swoją wartość, Jack mierzy się ze swoimi demonami z przeszłości – oraz z Charmaine, jego byłą partnerką, z którą ma dwoje dzieci. Gdy z powodu niepełnosprawności Doc i Hope zaczynają tracić poczucie własnej tożsamości, szukają pocieszenia w społeczności, swojej nowej rodzinie oraz w sobie nawzajem.

Piąty sezon „Virgin River” został podzielony na dwie części. Dziesięć odcinków pierwszej części możemy już oglądać na platformie Netflix, natomiast część druga zostanie opublikowana 30 listopada 2023 roku – będą to odcinki świąteczne.

„Virgin River” – obsada i twórcy

W obsadzie serialu „Virgin River” występują między innymi: Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Annette O’Toole, Colin Lawrence, Benjamin Hollingsworth, Zibby Allen, Sarah Dugdale, Marco Grazzini, Mark Ghanimé, Kai Bradbury oraz Kandyse McClure. Twórcą produkcji jest Sue Tenney. Za zdjęcia odpowiada David Pelletier, a za scenografię – Tony Devenyi.

„Virgin River” – sezon 5. Oficjalny kadr (Fot. materiały prasowe)

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze