1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Ukochane dziecko” – serial, o którym ciężko zapomnieć

Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)
Niemiecki serial „Ukochane dziecko” bije w ostatnich tygodniach rekordy popularności na platformie Netflix. To mocny thriller, który zaczyna się od tego, na czym tradycyjne historie tego gatunku zwykle się kończą — wybawienia.

Serial „Ukochane dziecko” – o czym jest?

Uwięzieni w domu bez okien Lena oraz 12-letnia Hannah i 8-letni Jonathan są odizolowani od świata zewnętrznego. Ich dniami i nocami rządzi ścisły harmonogram z jedzeniem wydawanym przez ojca dzieci. Za każdym razem, gdy mężczyzna wchodzi do ich domu, cała trójka musi ustawić się w szeregu i wyciągnąć ręce, by udowodnić, że nie ma nic do ukrycia. On dyktuje warunki, oni są posłuszni.

Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)

Aż do nocy, kiedy Lenie udaje się uciec. Nie dociera daleko: w wyniku potrącenia przez samochód zostaje ciężko ranna. Gdy jest przewożona karetką do szpitala, towarzyszy jej Hannah, która jest bez szwanku i zaczyna ujawniać niepokojące przebłyski z ich życia w domu. Pielęgniarki powiadamiają policję, a śledczy w sprawie zaginięcia sprzed 13 lat ponownie otwiera akta. Co stało się z Leną Beck? Czy przez te wszystkie lata była zdana na łaskę porywacza? Rozwiązanie tej zagadki okazuje się wręcz nieprawdopodobne i przyprawia o dreszcze. Po obejrzeniu „Ukochanego dziecka” w głowie niemal każdego widza z pewnością pojawi się pytanie: „Czy ta historia miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości?”.

Czy serial „Ukochane dziecko” jest oparty na faktach?

Historia pokazana w serialu „Ukochanie dziecko” nie jest prawdziwa. Serial bazuje na międzynarodowej bestsellerowej powieści (jej oryginalny tytuł to „Liebes Kind”) autorstwa niemieckiej pisarki Romy Hausmann, która jest literacką fikcją. – Mam nadzieję, że moi czytelnicy poczują się tak jak ja i docenią, że w serialu jest wiele rzeczy, które są znane z książki, ale też tych zupełnie nowych. Jest też na przykład nowa postać (Aida Kurt), która naprawdę mnie podekscytowała, ponieważ jest całkowitym przeciwieństwem tego, co w swojej wyobraźni miał sprawca. Jest subtelna i niesamowicie dobrze opowiedziana. Dlaczego o tym nie pomyślałam? – mówiła autorka w wywiadzie dla Netflixa.

Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)

„Ukochane dziecko” Netflix – ile odcinków?

„Ukochane dziecko” to miniserial – składa się z sześciu odcinków. Każdy z nich trwa około 50 minut.

„Ukochane dziecko” Netflix – obsada i twórcy

W rolach głównych serialu występują Kim Riedle, Hans Löw, Naila Schuberth i Sammy Schrein. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się też Justus von Dohnányi, Julika Jenkins i Haley Louise Jones. Reżyserami „Ukochanego dziecka” są Julian Pörkseni i Isabel Kleefeld. Za produkcję odpowiadają z kolei Tom Spiess i Friederich Oetker.

Kadr z serialu „Ukochane dziecko” (Fot. materiały prasowe)

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze