1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Taco Hemingway powraca z nową płytą i trasą koncertową

Taco Hemingway powraca z nową płytą i trasą koncertową

Taco Hemingway (Fot. Yan Wasiuchnik)
Taco Hemingway (Fot. Yan Wasiuchnik)
Po trzech latach przerwy Taco Hemingway powraca z kolejnym albumem. Najnowszy krążek artysty – „1-800-OŚWIECENIE” – będzie miał premierę już w najbliższy piątek. To jednak nie koniec – raper zapowiedział także trasę koncertową, która odbędzie się wiosną 2024 roku.

Filip Szcześniak – lepiej znany jako Taco Hemingway – to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Karierę rozpoczął, tworząc w języku angielskim, lecz prawdziwy rozgłos zyskał w 2014 roku, kiedy wypuścił minialbum „Trójkąt warszawski”, zwracając na siebie uwagę polskich słuchaczy. Od tego momentu jego kariera błyskawicznie nabrała tempa, a on stał się jednym z najlepiej sprzedających się raperów w Polsce. O jego popularności może świadczyć chociażby fakt, że Taco Hemingway jest pierwszym polskim artystą, którego utwory zostały odtworzone ponad miliard razy na Spotify.

Na swoim koncie twórca ma sześć minialbumów i tyle samo albumów studyjnych. Ostatni krążek Taco – „Europa” – ukazał się w 2020 roku, co nie znaczy, że o raperze przestało być głośno. Nadal był obecny na polskiej scenie muzycznej, a niedawno wystąpił gościnnie w utworze „Supro” na najnowszej płycie Darii Zawiałow „Dziewczyna Pop”, której premiera odbędzie się 20 października.

Teraz jednak Taco powraca z nowym albumem – i to powraca nie w byle jakim stylu. W poniedziałek 17 września do sieci trafiły dwa kawałki promujące najnowszy krążek „1-800-OŚWIECENIE” wydawnictwa 2020 label. Są to wyprodukowane przez Rumaka „Gelato” (z klipem autorstwa Igi Lis i Mateusza Dziekońskiego) oraz „Makarena Freestyle” (za reżyserię teledysku odpowiada LPMKJPMR) , które momentalnie zebrały miliony wyświetleń na YouTubie.

Jednocześnie z premierą piosenek ruszył preorder albumu – w dobę po premierze sprzedano ponad 15 tysięcy egzemplarzy, co oznacza, że płyta zdobyła złoty nakład. Oficjalnie krążek ukaże się w najbliższy piątek – 22 września.

To jednak nie wszystko – Taco zapowiedział także trasę koncertową promującą album. „1-800-TOUR” rozpocznie się w maju 2024 występem w Katowicach, a zakończy w czerwcu w Warszawie. Bilety trafią do regularnej sprzedaży jutro – 21 września o godz. 12. – jednak klienci Empik Premium będą mogli zakupić je już dzisiaj od godziny 12.00.

Poniżej szczegóły trasy:

 • 17.05, Katowice (MCK)
 • 19.05, Poznań (MTP 5)
 • 24.05, Gdańsk (Ergo Arena)
 • 07.06, Wrocław (Hala Stulecia)
 • 15.06, Kraków (Tauron Arena Kraków)
 • 22.06, Warszawa (Letnia Scena Progresji)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze