1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Święto Kina już w ten weekend. Bilety za 12 zł w ponad 250 kinach w całej Polsce

Iza Kuna i Adam Woronowicz w filmie „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Iza Kuna i Adam Woronowicz w filmie „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Już w najbliższą sobotę 30 września bilety do kin w całej Polsce będą kosztować tylko 12 zł. To idealny czas, aby dołączyć do magicznego świata filmu. W repertuarze znajdą się najnowsze premiery, takie jak „Doppelgänger. Sobowtór”, „Zielona granica”, „Duchy w Wenecji” czy „Teściowie 2”.

Święta Kina to wydarzenie, które środowisko kinowe (sieci kinowe: Cinema City, Helios oraz Multikino we współpracy ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych oraz Stowarzyszeniem „Kina Polskie”) organizuje pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 30 września. Bilety na filmy 2D będą kosztować tylko 12 zł plus opłaty internetowe przy zakupie biletów online. W akcji, której celem jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina, przekonanie nieprzekonanych do dużego ekranu oraz promocja filmów, bierze udział ponad 250 kin w całej Polsce. Lista kin znajduje się na www.swietokina.com. Podczas tegorocznej edycji Święta Kina będzie można obejrzeć m.in.:

„Doppelgänger. Sobowtór”

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70. i 80., a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) mieszka w Strasburgu i prowadzi działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Pozornie nic ich nie łączy, ale przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami oraz poznaniem swojej tożsamości.

„Zielona granica”

Julia (Maja Ostaszewska) staje się świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach. W tym samym czasie uciekająca przed wojną syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu próbują przedostać się do granic UE. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok).

„Duchy w Wenecji”

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji, w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

„Strzępy”

Paterokowie to wielopokoleniowa rodzina mieszkająca na Śląsku, która prowadzi spokojne życie. Nagle Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać. To pierwsze symptomy Alzheimera, który szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Ich relacje zostają wystawione na próbę, natomiast Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki.

„Teściowie 2”

Czy tym razem dojdzie do ślubu? Niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego od siebie Jana oraz matki. Morze, drinki i roznegliżowani plażowicze sprawiają, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

W ten weekend na dużych ekranach w całej Polsce zobaczymy również filmy „Piła X”, „Twórca”, „Moje wielkie greckie wesele 3”, „Kosmici w mojej szkole”, „Niezniszczalni 4” oraz „After 5. Na zawsze”, a w wybranych kinach także przedpremierowo „Święto Ognia”, „Podrabianych Zakochanych” oraz „Figuranta”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze