1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Ponad wszystko, mimo wszystko” – Ralph Kaminski śpiewa dla fundacji Anny Dymnej

Ralph Kaminski (Fot. Radosław Nawrocki/Forum)
Ralph Kaminski (Fot. Radosław Nawrocki/Forum)
Ralph Kamiński nagrał urodzinową piosenkę dla fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko z okazji jej 20-lecia. Zaśpiewał w niej z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, na którym występują osoby z niepełnosprawnościami.

„Ponad wszystko, mimo wszystko” to poruszający kawałek, którego słowa napisał Jacek Cygan. Muzykę skomponował Ralph Kaminski, który także ją zaśpiewał. Nie jest jednak wyłącznym wykonawcą, bo towarzyszą mu utalentowani laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Ralph Kaminski wyreżyserował także klip do piosenki. Dochód z odtworzeń utworu i teledysku wesprze fundację Mimo Wszystko.

Sam Ralph Kaminski tak napisał o projekcie na swoim Instagramie: „Zaczęło się od sms’a. Na początku miałem napisać tylko muzykę do tekstu Jacka Cygana, ale szybko poczułem, że muszę zaangażować się w ten projekt w pełni, wyprodukować utwór, napisać scenariusz i wyreżyserować klip. Dostałem zielone światło i zaufanie. To było dla mnie piękne doświadczenie za które z całego serca Wam dziękuję! Pani Ania to chodzące dobro! Praca z fundacją była wspaniała. Podopieczni dali z siebie wszystko, niektórzy przyjechali z daleka by spotkać się na nagranie. To bardzo zdolne, silne i kochane osoby. Podziwiam Was i trzymam kciuki za Wasze marzenia!”.

Poruszający jest też sam teledysk. Występuje w nim plejada gwiazd, od Ireny Santor i Lullli La Polaki, przez Mery Spolsky i Quebonafide po Joannę Kulig i Magdę Cielecką. Nie zabrakło oczywiście samej Anny Dymnej oraz Ralpha Kamińskiego. Oraz przede wszystkim utalentowanych laureatów festiwalu.

Anna Dymna napisała o teledysku: „Jest inny od wszystkich, które znam. Patrzyłam na pojawiające się w obrazie nasze twarze: poważne, wyłaniające się z ciemności, czarno-białe, wystylizowane, eleganckie postacie, które patrzą w obiektyw ze smutkiem, siłą, dumą, rozjaśniające się powoli uśmiechami, z dziwną tajemnicą, która brzmi: Czasem wali się świat, bywa smutno, ciężko, ciemno, ale... Gdy jesteśmy razem, słabość możemy zamienić w siłę, pogardę w zaufanie, smutek w radość, nienawiść w miłość, samotność w przyjaźń – razem naprawdę możemy zmieniać na lepszy ten świat. Mimo wszystko”.

Sami zobaczcie ten wzruszający kawałek:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze