1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Znamy datę premiery serialu „Detektyw: Kraina nocy” z Jodie Foster w głównej roli

Kadr z serialu „Detektyw: Kraina nocy” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Detektyw: Kraina nocy” (Fot. materiały prasowe)
Serial „Detektyw”, przede wszystkim za sprawą pierwszego sezonu z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem, jest uznawany za jeden z najlepszych seriali kryminalnych w historii. Teraz wraca z czwartym sezonem, w którym w głównej roli zobaczymy laureatkę Oscara Jodie Foster. Kiedy możemy spodziewać się jego premiery?

„Detektyw” to serial kryminalny inny niż wszystkie. Co sezon, a dotąd ukazało się ich trzy, zmieniały się w nim: obsada, miejsce akcji i kryminalna zagadka, nad której rozwiązaniem pracowali najlepsi w swoim fachu detektywi – w każdym sezonie inni. I tak w ich rolach oglądaliśmy już Matthew McConaugheya i Woody'ego Harrelsona, Colina Farrella oraz Mahershalę Aliego. W czwartym sezonie po raz pierwszy w główną rolę wcieli się kobieta – Jodie Foster, której na ekranie będzie towarzyszyła Kali Reis.

Jaką historię opowie „Detektyw: Kraina nocy”? Gdy w Ennis na Alasce zapada długa noc, ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis) będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem.

Obok Jodie Foster i Kali Reis w serialu wystąpią także: Finn Bennett, Fiona Shaw, Christopher Eccleston, Isabella Star LaBlanc i John Hawkes. Gościnnie na ekranie zobaczymy też: Annę Lambe, Akę Niviânę, June Thiele, Diane Benson i Joela D. Montgranda.

Showrunnerką, scenarzystką i reżyserką serialu „Detektyw: Kraina nocy” jest Issa Lopez. Producentami wykonawczymi produkcji są: Jodie Foster, Barry Jenkins, Adele Romanski i Mark Ceryak z PASTEL, Mari Jo Winkler, Chris Mundy, Alan Page Arriaga, Steve Golin, Richard Brown, Woody Harrelson, Matthew McConaughey, Cary Joji Fukunaga, Nic Pizzolatto i Issa Lopez.

Serial „Detektyw: Kraina nocy” trafi na platformę HBO Max 15 stycznia 2024 roku.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze