1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Joaquin Phoenix powraca jako Joker. Imponujący zwiastun drugiej części kinowego hitu właśnie trafił do sieci

Joaquin Phoenix powraca jako Joker. Imponujący zwiastun drugiej części kinowego hitu właśnie trafił do sieci

„Joker: Folie à Deux” (Fot. Warner Bros/Planet/Forum)
„Joker: Folie à Deux” (Fot. Warner Bros/Planet/Forum)
Wytwórnia braci Warner ostatnio całkiem dobrze radzi sobie z kontynuacjami wielkich hitów, o czym świadczy chociażby spektakularny sukces „Diuny: Części drugiej”. Jak widzowie odbiorą nowego „Jokera” z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą? Już teraz możemy zobaczyć przedsmak tego, co czeka nas w kinach jesienią.

Kontynuacja kinowego przeboju z Joaquinem Phoenixem to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji filmowych nadchodzącego roku. Pierwsza część, czyli opowieść o strudzonym życiem komiku, człowieku zepchniętym na margines, który na oczach widzów popada w obłęd i przeistacza się w psychopatycznego i bezwzględnego Księcia Zbrodni, przyciągnęła przed ekrany w 2019 roku rekordową publiczność i zgarnęła masę nagród, a wcielającemu się w tytułową postać aktorowi zapewniła pierwszego w karierze Oscara. O czym opowie kontynuacja i czego możemy się spodziewać na ekranie?

Spis treści:

 1. „Joker: Folie à Deux” – fabuła
 2. „Joker: Folie à Deux” – nowa formuła
 3. „Joker: Folie à Deux” – obsada i twórcy
 4. „Joker: Folie à Deux” – zwiastun i data premiery

„Joker: Folie à Deux” – fabuła

Jesienią tego roku „Joker” powróci na ekrany w nieco odmienionej odsłonie. Podtytuł kontynuacji, czyli „Folie à deux”, to bowiem określenie stanu, w którym osoba blisko związana z chorym psychicznie zaczyna bezkrytycznie traktować jego paranoiczne myśli. W nowej części Joker będzie zatem siać chaos w duecie z obłąkaną Harley Quinn, w którą wciela się gwiazda muzyki i kina Lady Gaga. To jedna z ważniejszych postaci z otoczenia Jokera – w komiksach była ona psychiatrką, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni. Kluczowym wątkiem fabularnym będzie natomiast romans między bohaterami.

„Joker: Folie à Deux” – nowa formuła

Co ciekawe, „Joker: Folie à deux” będzie jukebox musicalem, czyli produkcją wykorzystującą i interpretującą na swój sposób znane i lubiane przeboje. Na razie wiadomo, że będzie to co najmniej 15 utworów, w tym m.in. „That’s Entertainment” z musicalu „Wszyscy na scenę”. Jest też spora szansa, że na ścieżkę dźwiękową trafią także dwie nowe piosenki. Na razie nie wiadomo, kto miałby je napisać i zaśpiewać, ale niewykluczone, że będzie to Lady Gaga.

„Joker: Folie à Deux” – obsada i twórcy

Za scenariusz filmu „Joker: Folie à Deux” odpowiadają twórcy pierwszej części – Todd Phillips i Scott Silver. W nowym filmie oprócz Joaquina Phoenixa („Gladiator”, „Spacer po linie”, „Mistrz”) i Lady Gagi („American Horror Story”, „Narodziny gwiazdy”, „Dom Gucci”) wystąpią również: Brendan Gleeson („Duchy Inisherin”), Jacob Lofland („Uciekinier”) i Catherine Keener („40-letni prawiczek”), a także znana z części pierwszej Zazie Beetz jako sąsiadka Arthura.

„Joker: Folie à Deux” – zwiastun i data premiery

Premiera filmu zaplanowana jest na 4 października 2024 roku. Poniżej prezentujemy pierwsze zapowiedzi wideo, które właśnie trafiły do sieci: krótki teaser, w którym ponownie widzimy nerwowo śmiejącego się głównego bohatera, oraz oficjalny zwiastun produkcji. Czyżby Arthur Fleck znowu miał dokonać wewnętrznej przemiany? Sprawdźcie sami.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze