1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Matki pingwinów” to nowy polski serial o wyzwaniach rodziców dzieci atypowych. Premiera wkrótce na Netflixie

„Matki pingwinów” to nowy polski serial o wyzwaniach rodziców dzieci atypowych. Premiera wkrótce na Netflixie

Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Serial „Matki pingwinów” pokaże rodzicielstwo z nowej perspektywy – oczami rodziców dzieci atypowych. To historia inspirowana doświadczeniami reżyserki i scenarzystki serialu, Klary Kochańskiej-Bajon, oraz innych rodziców dzieci z niepełnosprawnościami i atypowych. W rolach głównych: Masza Wągrocka, Magdalena Różczka, Barbara Wypych i Tomasz Tyndyk.

Miniserial „Matki pingwinów” to czuła, pełna humoru i wzruszeń historia o wyzwaniach, z jakimi mierzy się każdy rodzic, opowiedziana z perspektywy rodzin dzieci z niepełnosprawnościami i atypowych. Bohaterowie serialu łamią stereotypy i walczą nie tylko z wykluczeniem, ale przede wszystkim ze swoimi słabościami i codziennymi wyzwaniami.

Czytaj także: 9 nowych polskich produkcji trafi na Netflixa jeszcze w tym roku. Platforma zdradziła szczegóły

Serial „Matki pingwinów” – fabuła, obsada

Jaką historię opowie serial „Matki pingwinów”? Znana zawodniczka MMA dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym, jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do „Cudownej przystani” – placówki poleconej przez psycholożkę z poradni. Młoda mama nie zdaje sobie sprawy, że rodzice uczniów „Przystani” pochodzą z zupełnie innego świata niż ona. Wśród nich są: samotny ojciec, influencerka i oddana mama, która poświęciła wszystko dla swojego syna. Początkowo kobieta jest nastawiona do szkoły sceptycznie, ale po tym, jak jej syn zaprzyjaźnia się z jedną z uczennic, musi zaakceptować nową sytuację. Okazuje się jednak, że w „Cudownej przystani” nie brakuje problemów, które sprawiają, że wojownicze usposobienie kobiety daje o sobie znać.

W rolach głównych zobaczymy Maszę Wągrocką, która wciela się w postać Kamy, a także Magdalenę Różczkę (Tatiana), Barbarę Wypych (Ula) i Tomasza Tyndyka (Jerzy). W roli syna Kamy – Jasia – zobaczymy Jana Lubasa, natomiast syna Tatiany – Michała – zagra Maksymilian Młodawski.

Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix)

– „Matki pingwinów” powstały z potrzeby pokazania rodzicielstwa z nowej perspektywy. Ta opowieść została zainspirowana zarówno moimi doświadczeniami, jak i historiami innych rodziców dzieci atypowych. Wyzwania, przed którymi stajemy, są z jednej strony uniwersalne, z drugiej zaś różnorodność dzieci sprawia, że wszystko, co z nimi przeżywamy, staje się jeszcze intensywniejsze. Dzięki temu historie, o których opowiadamy w serialu – szalone, zabawne, wzruszające – działają jak soczewka skupiająca najważniejsze tematy dotyczące rodzicielstwa – mówi reżyserka i scenarzystka serialu Klara Kochańska-Bajon.

Funkcje reżyserki Kochańska-Bajon pełni wspólnie z Jagodą Szelc. Za scenariusz odpowiadają wspólnie z Dorotą Trzaską oraz Niną Lewandowską – ta ostatnia w minionym roku uwiodła krytyków współtworzonym z Kamilą Taraburą serialem Absolutni debiutanci”. Producentką serialu jest Agnieszka Kurzydło, natomiast za całą produkcję odpowiada firma MD4.

Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Matki pingwinów” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Serial „Matki pingwinów” – premiera

Dokładna data premiery serialu „Matki pingwinów” nie jest jeszcze znana. Wiemy natomiast, że serial trafi na platformę Netflix w 2024 roku.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze