1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tak wygląda Liam Hemsworth jako Wiedźmin. Netflix opublikował pierwsze zdjęcia

Tak wygląda Liam Hemsworth jako Wiedźmin. Netflix opublikował pierwsze zdjęcia

Kadr z czwartego sezon serialu „Wiedźmin” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z czwartego sezon serialu „Wiedźmin” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Właśnie trwają zdjęcia do 4. sezonu „Wiedźmina”, a Netflix po raz pierwszy dzieli się oficjalnym wideo z Liamem Hemsworthem w roli głównej, który dzierży miecz Geralta z Rivii.

„To prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych przekształceń w historii współczesnej telewizji” – pisali fani serialu „Wiedźmin” tuż po tym, jak świat obiegła wiadomość, że Henryego Cavilla w roli Geralta z Rivii zastąpi Liam Hemsworth. „Jak Hemsworth poradzi sobie z tym zadaniem”?, „Czy dorówna genialnemu w tej roli Cavillowi?”, „Jak będzie wyglądał jako Geralt?” – podobnym pytaniom od tamtego momentu nie było końca. Netflix postanowił więc uchylić rąbka tajemnicy i opublikował oficjalne wideo i zdjęcie z Liamem Hemsworthem w roli Geralta z Rivii. Tajemnica wciąż nią pozostaje, bo opublikowane materiały zdradzają niewiele, tym samym jednak podsycając apetyt.

Liam Hemsworth jako Wiedźmin

Wcześniej serwis ogłosił także, że powstanie 5. część serialu jako ostatni rozdział w historii Białego Wilka. Oba zapowiedziane sezony to adaptacja „Chrztu ognia”, „Wieży Jaskółki” i „Pani Jeziora” – kolejnych książek Andrzeja Sapkowskiego z sagi o Wiedźminie, która zrzesza fanów na całym globie.

Kadr z czwartego sezon serialu „Wiedźmin” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z czwartego sezon serialu „Wiedźmin” (Fot. materiały prasowe Netflix)

O czym będzie opowiadał czwarty sezon „Wiedźmina”? Po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć.

W obsadzie, obok nowicjusza w roli Geralta Liama Hemswortha, znaleźli się aktorzy znani z poprzednich części historii, między innymi: Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri), Joey Batey (Jaskier), Laurence Fishburne (Regis), Eamon Farren (Cahir), Anna Shaffer (Triss Merigold), Mimî M Khayisa (Fringilla), Cassie Clare (Filippa), Mahesh Jadu (Vilgefortz), Meng’er Zhang (Milva), Graham McTavish (Dijkstra) i Royce Pierreson (Istredd). Lauren Schmidt Hissrich wciąż pełni funkcję showrunnerki i producentki serialu, a jego reżyserami i reżyserkami są: Sergio Mimica-Gezzan, Tricia Brock, Alex Garcia Lopez i Jeremy Webb.

Data premiery czwartego sezonu „Wiedźmina” nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej trafi on na platformę Netflix w 2025 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze