1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Lara Croft i „Tomb Raider” wracają. Tym razem w serialu animowanym

Lara Croft i „Tomb Raider” wracają. Tym razem w serialu animowanym

Kadr z serialu „Tomb Raider: Legenda Lary Croft” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z serialu „Tomb Raider: Legenda Lary Croft” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Ponad 25 lat po swoim debiucie Lara Croft ponownie założy rękawiczki bez palców, by odzyskać starożytne relikty. Tym razem będziemy mogli ją oglądać w nowym serialu animowanym „Tomb Raider: Legenda Lary Croft”, który trafi na platformę Netflix jeszcze w tym roku.

„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” to pierwszy w historii serii animowany serial, który ma być kontynuacją wydarzeń z popularnej trylogii gier wideo z serii „Tomb Raider” zatytułowanej „Survivor”, na którą składają się „Tomb Raider” z 2013 r., „Rise of the Tomb Raider” z 2015 r. i „Shadow of the Tomb Raider” z 2018 r. Produkcja przedstawi kolejny rozdział przygód podróżującej po całym świecie bohaterki.

„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” – fabuła i zwiastun

Akcja serialu toczy się tuż po wydarzeniach z trylogii gier wideo. Lara (głos Hayley Atwell) porzuca swoich przyjaciół i pragnie wyruszyć w poszukiwaniu coraz bardziej niebezpiecznych przygód w pojedynkę. Musi jednak wrócić do domu, gdy niebezpieczny i potężny chiński artefakt zostaje skradziony z Croft Manor. Śmiały pościg zabierze Larę na przygodę dookoła świata i do głębin zapomnianych grobowców, gdzie będzie zmuszona skonfrontować się ze swoim prawdziwym ja i zdecydować, jaką bohaterką pragnie zostać.

„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” – obsada głosowa

Oprócz Hayley Atwell w roli tytułowej w obsadzie głosowej znaleźli się również: Allen Maldonado jako Zip oraz Earl Baylon, który ponownie wcieli się w rolę Jonaha Maiavy z gry wideo.

Serial został wyprodukowany i napisany przez Tashę Huo („Wiedźmin: Rodowód krwi”, „Red Sonja”). Producentami wykonawczymi są: założyciel i dyrektor generalny dj2 Entertainment Dmitri M. Johnson, Timothy I. Stevenson, Jacob Robinson pod swoją firmą Tractor Pants, Dallas Dickinson i Noah Hughes dla Crystal Dynamics, a także Howard Bliss i Jen Chambers. Za animację odpowiada studio Powerhouse Animation, a producentem wykonawczym jest Brad Graeber.

„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” – premiera

Anime „Tomb Raider: Legenda Lary Croft” będzie miało swoją premierę 10 października 2024 roku na platformie Netflix.

Źródło: materiały prasowe Netflix Tudum

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze