1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nicole Kidman potwierdza: prace nad 3. sezonem „Wielkich kłamstewek” idą pełną parą

Nicole Kidman potwierdza: prace nad 3. sezonem „Wielkich kłamstewek” idą pełną parą

„Wielkie kłamstewka” powrócą z nowym sezonem na platformę HBO Max. (Fot. materiały prasowe HBO Max)
„Wielkie kłamstewka” powrócą z nowym sezonem na platformę HBO Max. (Fot. materiały prasowe HBO Max)
Fani „Wielkich kłamstewek” raczej nie wierzyli już, że ich ukochany serial zostanie wznowiony. A jednak. Pod koniec zeszłego roku Nicole Kidman niespodziewanie zdradziła, że historia kobiet z Monterey jeszcze się nie skończyła i niebawem zobaczymy kolejny rozdział ich losów. Nie były to tylko obietnice rzucone na wiatr, aktorka bowiem potwierdza, że prace nad kontynuacją idą w zawrotnym tempie.

Ostatni sezon „Wielkich kłamstewek” miał swoją premierę w 2019 roku, a więc niemal 5 lat temu. Adaptacja powieści Liane Moriarty, początkowo mająca być jednosezonowym miniserialem, okazała się tak dużym hitem, że HBO postanowiło zamówić drugą serię. Trzeci sezon stanął jednak pod znakiem zapytania. Choć aktorki wielokrotnie dawały do zrozumienia, że chętnie wróciłyby na plan „Big Little Lies”, po drodze pojawiło się sporo komplikacji. W 2021 roku zmarł reżyser serialu, Jean-Marc Vallée, który był odpowiedzialny za wyjątkowy klimat produkcji. Grająca Bonnie Zoë Kravitz po jego śmierci przyznała, że nie wyobraża sobie kolejnej części serialu bez udziału Valléego. Konieczne stało się też stworzenie całkowicie od nowa fabuły nowej serii, czym mogła zająć się jedynie sama Liane Moriarty – autorka oryginału, na podstawie którego powstał pierwszy sezon „Wielkich kłamstewek”. Do tego doszło zgranie harmonogramów pięciu aktorek występujących w produkcji, czyli Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Zoë Kravitz, Laury Dern i Shailene Woodley. Wszystkie należą do hollywoodzkiej czołówki i są rozchwytywane przez filmowców.

Wszystko wskazuje jednak na to, że trudności udało się przezwyciężyć i aktorki pojawią się w komplecie w kolejnym sezonie „Big Little Lies”.

Nicole Kidman i Reese Witherspoon zapowiadają 3. sezon „Wielkich kłamstewek”

Kidman i Witherspoon były od początku mocno zaangażowane w powstawanie serialu, także od strony fabularnej i produkcyjnej. W rozmowie z Vanity Fair oficjalnie potwierdziły, że ich bohaterki ponownie połączy sprawa tajemniczego morderstwa.

– Jestem podekscytowana. Ale powinnyśmy się zamknąć. Jest takie przekonanie, że nigdy nie powinnaś o czymś mówić, dopóki tego nie skończysz. Bo gdy zaczynasz o tym rozpowiadać, dopamina uderza ci do głowy i masz wrażenie, że już to zrobiłaś. Było nawet badanie naukowe na ten temat – żartowała Kidman.

Australijka ledwo powstrzymała się przed zdradzeniem szczegółów nowej serii. Ostatecznie jednak przyznała, że wszystko idzie sprawnie i do przodu. – Idziemy naprzód w szalonym tempie – przyznała. – Liane [Moriarty] kończy pracę nad książką. Jesteśmy w dobrym miejscu.

Całą rozmowę aktorek, nie tylko na temat „Big Little Lies”, obejrzycie poniżej.

Serial „Wielkie kłamstewka” zadebiutował w 2017 roku i jest jednym z największych hitów platformy HBO Max. Otrzymał do tej pory aż 8 nagród Emmy i 4 Złote Globy – w tym za najlepszy serial, najlepszą aktorkę pierwszoplanową (Nicole Kidman) i najlepszą reżyserię.

Czytaj także: Najlepsze seriale psychologiczne. Top 10 produkcji z Netflixa i nie tylko

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze