1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kolejna książka Remigiusza Mroza trafi na ekrany. W roli głównej Jakub Gierszał

Kolejna książka Remigiusza Mroza trafi na ekrany. W roli głównej Jakub Gierszał

Remigiusz Mróz (Fot. materiały prasowe)
Remigiusz Mróz (Fot. materiały prasowe)
Remigiusz Mróz, Łukasz Palkowski i Jakub Gierszał – to trio wskazuje, że możemy się spodziewać świetnej kinowej uczty. A raczej serialowej, bo SkyShowtime ogłosiło właśnie, że wyżej wymienieni pracują nad ekranizacją kolejnej powieści Mroza. Tym razem będzie to cykl „Langer”.

„Langer” opowie historię młodego, ambitnego biznesmena, który odziedziczył majątek finansowy po tragicznie zmarłym ojcu. Ma on też pewien sekret – w wolnym czasie oddaje się swojej wieloletniej pasji – jest nieuchwytnym seryjnym mordercą, który przez lata wymykał się prokuraturze. Pewnego dnia podczas gali charytatywnej poznaje oszałamiającą kobietę, Ninę, która od razu przykuwa jego uwagę. Niedługo potem zostaje wplątana w niebezpieczną grę i związek z Langerem i stara się znaleźć dowody potwierdzające, że jest on zabójcą. Czy sprawiedliwość zwycięży?

W roli Piotra Langera zobaczymy Jakuba Gierszała. Producentem serialu jest Violetta Furmaniuk-Zaorska („Behawiorysta”, „Zniknięcie”), a reżyserem Łukasz Palkowski („Bogowie”, „Przekraczając granice”, „Zniknięcie”). Serial ma składać się z sześciu odcinków, a jego scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej serii Remigiusza Mroza „Langer”.

Czytaj także: Jakub Gierszał: „Zawsze byłem zainteresowany pracą w filmie, a nie byciem aktorem, czyli osobą publiczną, która mówi ludziom, jak mają żyć”

Remigiusz Mróz nazywany jest jednym z najbardziej płodnych współczesnych polskich pisarzy. W ostatnich 10 latach napisał ponad 50 książek, których łączny nakład przekroczył 10 milionów egzemplarzy. Wiele z nich doczekało się ekranizacji, które cieszą się tak samo wielkim zainteresowaniem, co książki. W ostatnim czasie rekordy oglądalności bił serial „Forst”, zrealizowany przez platformę Netflix. Inne tytuły na podstawie powieści Mroza to między innymi: „Chyłka” z Magdaleną Cielecką, „Behawiorysta” z Robertem Więckiewiczem i „Wotum nieufności” z Katarzyną Dąbrowską.

Serial „Langer” to już drugi polski projekt, po serialu kryminalnym „Śleboda” z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem w rolach głównych, ogłoszony przez SkyShowtime w ostatnich miesiącach. Jak zapowiada platforma, produkcja stanie się ważną częścią ekspansji SkyShowtime na programy autorskie. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze