1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Czy powstanie trzeci sezon „Tokyo Vice”? Zapadła decyzja

Czy powstanie trzeci sezon „Tokyo Vice”? Zapadła decyzja

„Tokyo Vice” (Fot. materiały prasowe HBO Max)
„Tokyo Vice” (Fot. materiały prasowe HBO Max)
Zapadła decyzja w sprawie kolejnego sezonu uwielbianego przez widzów serialu HBO Max „Tokyo Vice”. Twórca serialu JT Rogers wraz z producentem wykonawczym Alanem Poulem wydali oświadczenie w sprawie jego trzeciej części. I cóż, po raz kolejny okazuje się, że wszystko, co dobre, szybko się kończy.

Historia „Tokyo Vice” zakończyła się finałem drugiego sezonu – serial nie będzie miał kontynuacji. Potwierdzili to w oficjalnym oświadczeniu JT Rogers i Alan Poul, twórcy serialu, podkreślając jednak, że wciąż nie tracą nadziei. „Wiemy, że jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy podzielić się tą historią na Maxie” – napisali.

Nie będzie trzeciego sezonu „Tokyo Vice” – twórcy wydali oświadczenie

„W ciągu ostatnich pięciu lat Max dbał o to, abyśmy opowiedzieli naszą historię. Wspierali nas na dobre i na złe. Nie tylko dali nam te dwa sezony, ale powiedzieli »tak«, gdy poprosiliśmy o zakończenie pierwszego sezonu serią zwrotów akcji, i odpowiedzieli »tak«, gdy poprosiliśmy o dwa dodatkowe odcinki, abyśmy mogli zakończyć to w sposób, jaki zawsze wyobrażał sobie JT. Jesteśmy wdzięczni nie tylko Maxowi, ale także naszym partnerom z firmy Fifth Season, którzy sprzedali program na całym świecie i sprawili, że stał się on historią globalnego sukcesu. Zawsze byli z nami i gwarantowali, że możemy zrobić serial tak, jak chcemy. Reakcja zarówno prasy, jak i fanów, szczególnie w przypadku drugiego sezonu, była przytłaczająca. Odkrycie, jak głęboko widzowie związali się z naszymi bohaterami i jak domagają się więcej, było ekscytujące” – czytamy w oświadczeniu.

„Tokyo Vice”, nazywany przez widzów i krytyków jednym z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat, zadebiutował na HBO Max w 2022 roku i szturmem zdobył uznanie. To historia luźno oparta na książce dziennikarza Jake’a Adelsteina z 2009 roku, w której opisał własne doświadczenia z pracy w jednej z czołowych japońskich gazet. Przez 12 lat jako dziennikarz śledczy pisał o Japonii z jej ciemnej strony: o morderstwach, przestępstwach kryminalnych, korupcji w tokijskiej policji i yakuzie. O jego dziennikarskich śledztwach mówił cały kraj, a on sam musiał mierzyć się z poważnymi groźbami. Akcja serialu rozgrywa się w Tokyo, w latach 90. i jest autorską interpretacją historii dziennikarza.

W „Tokyo Vice” w rolę Adelsteina wciela się Ansel Elgort, znany między innymi z filmu „Baby Driver”. Obok niego występują między innymi: Ken Watanabe, Rinko Kikuchi, Rachel Keller, Show Kasamatsu, Ayumi Ito oraz Yosuke Kubozuka i Miki Maya.

Serial składa się z dwóch sezonów, które można obejrzeć na HBO Max.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze