1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Na noże 3” w gwiazdorskiej obsadzie coraz bliżej premiery. Są już pierwsze zdjęcia z planu

„Na noże 3” w gwiazdorskiej obsadzie coraz bliżej premiery. Są już pierwsze zdjęcia z planu

Daniel Craig w filmie „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)
Daniel Craig w filmie „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)
Noże wyjęto, ale nożyczki schowano. Daniel Craig debiutuje w nowej fryzurze w pierwszym zwiastunie kolejnej części kryminalnej serii Riana Johnsona.

Rian Johnson – reżyser odpowiedzialny za obie części filmowej serii „Na noże” – zamieścił w mediach społecznościowych pierwsze zdjęcie z planu trzeciego filmu z cyklu, którego premiera zaplanowana jest na 2025 rok. Na czarno-białej fotografii Daniel Craig jako Benoit Blanc przebrany jest za dziwacznego detektywa z Południa: ma na sobie trzyczęściowy garnitur, a w ręku trzyma kapelusz. Czy to oznacza, że akcja filmu „Wake Up Dead Man” przeniesie nas do dawnych czasów? A może całość utrzymana będzie w klimacie noir? Na ogłoszenie szczegółów dotyczących fabuły musimy niestety jeszcze trochę poczekać.

„Na noże 3” („Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery”): obsada

W trzeciej części „Na noże” zatytułowanej „Wake Up Dead Man” do Daniela Craiga dołącza iście gwiazdorska obsada, w tym m.in. Josh O’Connor („Challengers”), Cailee Spaeny („Priscilla”), Andrew Scott („Dobrzy nieznajomi”), Kerry Washington („Skandal”), Glenn Close („Fatalne zauroczenie”), Jeremy Renner („Avengers”), Mila Kunis („Czarny łabędź”), Daryl McCormack („Powodzenia, Leo Grande”) i Josh Brolin („Diuna: Część druga”).

„Na noże 3” („Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery”): fabuła, zwiastun, data premiery

Szczegóły dotyczące fabuły filmu na razie są trzymane w tajemnicy. W maju Johnson wypuścił za to 45-sekundowy zwiastun, ogłaszając jedynie tytuł produkcji („Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery”) i rok premiery (2025). „Na początku wyszły noże. Wtedy szkło zostało rozbite, ale wkrótce zostanie ujawniona moja najbardziej niebezpieczna sprawa” – opowiada Craig w filmie, nawiązując do dwóch pierwszych tytułów serii kryminalnej: „Na noże” z 2019 roku i „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” z 2022 roku.

„W kryminałach uwielbiam wszystko, ale jedną z rzeczy, którą kocham najbardziej, jest plastyczność tego gatunku. Istnieje całe spektrum tonalne, od Carra po Christie, a odkrywanie tego zakresu jest jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w kręceniu filmów. Zaraz wejdziemy do produkcji trzeciej części »Na noże« i jestem bardzo, bardzo podekscytowany możliwością udostępnienia tytułu, który daje małą wskazówkę” – napisał Johnson na platformie X.

„Wake Up Dead Man” będzie dystrybuowany przez Netflix w ramach wartej 450 milionów dolarów umowy obejmującej dwa filmy. Mimo że pierwszy film, dystrybuowany przez Lionsgate, zarobił na całym świecie 312 milionów dolarów, Netflix wypuścił „Glass Onion” w skróconej wersji kinowej, zbierając zaledwie 13 milionów dolarów przed wypuszczeniem go do streamingu. I chociaż „Wake Up Dead Man” pojawi się na platformie Netflix, nie jest jasne, czy streamer zapewni mu solidną premierę kinową.

Źródło: Ethan Shanfeld, „ Daniel Craig Debuts Long Hair in »Knives Out 3« First Look”, variety.com [dostęp: 11.06.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze