1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Audiobookowe, ebookowe i podcastowe listy bestsellerów w Empik Go w maju 2024 r.

Audiobookowe, ebookowe i podcastowe listy bestsellerów w Empik Go w maju 2024 r.

fot. Materiały partnera
fot. Materiały partnera
Stan czytelnictwa w Polsce z miesiąca na miesiąc wzrasta. W jego zakres wchodzą nie tylko papierowe wersje książek, lecz także audiobooki, ebooki i podcasty. Które z tytułów wybieraliście najczęściej w kwietniu 2024 roku? Poniżej krótka ściąga.

Top 3 wśród audiobooków

Po znakomicie przyjętych obydwu częściach Mierzei (Mierzeja 1 - Bestseller Empiku 2022, Mierzeja 2 – nominacja do Bestsellerów Empiku 2023) bracia Miłoszewscy powracają z nowym słuchowiskiem Pomiędzy. Sześcioodcinkowy serial grozy z Marią Dębską i Filipem Kosiorem był najchętniej słuchanym tytułem maja w aplikacji Empik Go. Drugie miejsce zajął sześcioodcinkowy serial oryginalny „Mimikra”. Tytuł autorstwa Karoliny Ludwikowskiej został zwycięzcą konkursu Empik Go Story 2023. Pierwszą trójkę najchętniej słuchanych w maju audiobooków w aplikacji Empik Go, zamyka „Korowód”. W superprodukcji na podstawie najnowszej powieści Jakuba Małeckiego wystąpili m.in. Dawid Ogrodnik, Karolina Gruszka i Jakub Gierszał.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Ebookowe trofea

W sekcji ebooków najwięcej treści przyswaja młodzież. Bezsilna, czyli debiutancka powieść Lauren Roberts, należy do najczęściej wybieranych ebooków w Empik Go. Zwyczajna dziewczyna kontra Elitarni to podstawa tej fabuły fantasy. Drugie miejsce zajęła kolejna część z cyklu Kolory zła – „Żółć”. Najnowszy tytuł Małgorzaty Oliwii Sobczak, przypadł do gustu fanom przygód prokuratora Leopolda Bilskiego i prowadzonym przez niego zawiłych śledztw. Podium zamyka nowa powieść Agaty Polte – „Stuck With You”

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Trzy podcasty na podium

Polacy i Polki lubią mroczne historie. Najpopularniejszym podcastem w kwietniu 2024 roku była Kryminalna historia Watykanu. Arkadiusz Stempin i Artur Nowak zabierają nas do zepsutego świata intryg, korupcji i zbrodni. True crime’owy podcast Marcina Myszki „Kryminatorium” uplasował się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajął podcast Ciało Cało produkcji Empik Go. Program prowadzi Joanna Gutral – psychoterapeutka i psychoedukatorka, która zdradza meandry funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Zestawienia obejmują dane z aplikacji Empik Go za okres 1-31 maja 2024 r. Które tytuły urzekną słuchaczy i czytelników w czerwcu 2024 roku? Dowiemy się już niebawem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze