1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstaje kryminalny serial Netflixa na podstawie powieści Agathy Christie. W obsadzie m.in. Helena Bonham Carter i Martin Freeman

Powstaje kryminalny serial Netflixa na podstawie powieści Agathy Christie. W obsadzie m.in. Helena Bonham Carter i Martin Freeman

Główną rolę w serialu „Tajemnica siedmiu zegarów” zagra wschodząca gwiazda brytyjskiego kina – Mia Mckenna-Bruce („How to Have Sex”). (Fot. materiały prasowe Netflix)
Główną rolę w serialu „Tajemnica siedmiu zegarów” zagra wschodząca gwiazda brytyjskiego kina – Mia Mckenna-Bruce („How to Have Sex”). (Fot. materiały prasowe Netflix)
Netflix zabiera się za kolejną ekranizację – tym razem powieści pierwszej damy zbrodni, czyli Agathy Christie. Nowy serial kryminalny powstanie na podstawie słynnej książki „Tajemnica siedmiu zegarów”. Główną rolę zagra Mia McKenna-Bruce, a partnerować jej będą Helena Bonham Carter i Martin Freeman.

Agatha Christie to niekwestionowana królowa kryminału. Nic więc dziwnego, że twórcy filmowi raz po raz powracają do jej powieści i z nieskrywaną fascynacją przenoszą je na język kina. We wrześniu ubiegłego roku do kin trafiła nowa adaptacja „Duchów w Wenecji”, która powstała na kanwie znanej wszystkim miłośnikom twórczości Agathy Christie powieści „Wigilia Wszystkich Świętych”. Teraz z kolei przyszła pora na „Tajemnicę siedmiu zegarów”, która do tej pory doczekała się tylko jednej ekranizacji – z 1981 roku w reżyserii Tony’ego Wharmbye’ego.

Czytaj także: David Suchet, kultowy odtwórca roli Herkulesa Poirot, podąży śladami Agathy Christie w nowym dokumencie

„The Seven Dials Mystery” – fabuła serialu na podstawie powieści Agathy Christie

„The Seven Dials Mystery” to nowy serial kryminalny Netflixa, który będzie inspirowany właśnie wspomnianą powieścią z 1929 roku. Jego akcja przeniesie nas do 1925 roku. W jednej z angielskich posiadłości odbywa się wystawne przyjęcie, podczas którego niegroźny żart kończy się morderstwem. A może to wcale nie był żart? Dobrze, że wśród zaproszonych gości jest niezwykle dociekliwa lady Brent, która postanawia odkryć, co tak naprawdę się stało. Nie wie jednak, że odkryje przy tym tajemnicę, która wywróci jej życie do góry nogami.

Obsada i twórcy nowego serialu Netflixa

W głównej roli lady Eileen Brent zobaczymy wschodzącą gwiazdę brytyjskiego kina – Mię Mckennę-Bruce („How to Have Sex”), której na ekranie towarzyszyć będą Helena Bonham Carter (Les Misérables: Nędznicy”, „Wielkie nadzieje”, „The Crown”) w roli lady Caterham oraz Martin Freeman (seria „Hobbit”, „Sherlock”, „Dziewczyna Millera”) jako nadinspektor Battle.

Za scenariusz serialu na podstawie powieści Christie będzie odpowiedzialny Chris Chibnall („Broadchurch”, „Doctor Who”), reżyserią zaś zajmie się Chris Sweeney („Turysta”, Powrót do życia”), a producentami wykonawczymi będą Suzanne Mackie z Orchid Pictures („The Crown”) oraz Chris Sussman („Dobry omen”).

„The Seven Dials Mystery” – data premiery

Data premiery serialu „The Seven Dials Mystery” nie jest jeszcze znana, wiadomo jedynie, że zdjęcia do produkcji ruszą jeszcze latem tego roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze