1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. David Suchet, kultowy odtwórca roli Herkulesa Poirot, podąży śladami Agathy Christie w nowym dokumencie

David Suchet, kultowy odtwórca roli Herkulesa Poirot, podąży śladami Agathy Christie w nowym dokumencie

Sir David Suchet wcielał się w rolę Herkulesa Poirot przez ćwierć wieku. (Fot. Avalon/Getty Images)
Sir David Suchet wcielał się w rolę Herkulesa Poirot przez ćwierć wieku. (Fot. Avalon/Getty Images)
Przez wielu uważany jest za najdoskonalszego aktora, jaki kiedykolwiek wcielił się w legendarnego Herkulesa Poirot. 78-letni David Suchet, po ponad 11 latach od zakończenia pracy na planie kultowego serialu kryminalnego, znów wraca na ekrany. Tym razem w roli przewodnika podróży śladami Agathy Christie. Film dokumentalny z jego udziałem pokaże stacja Channel 4.

Serial „Poirot” nagrywany był między 1989 a 2013 rokiem. Wielu z nas doskonale pamięta, jak emitowany był przez różne polskie stacje telewizyjne od lat 90. Produkcja stała się tak wielkim hitem, że do dziś niektóre kanały regularnie puszczają powtórki słynnego serialu. Swój sukces zawdzięczał on przede wszystkim rewelacyjnemu odtwórcy głównej roli: sir Davidowi Suchetowi. Na planie „Poirot” spędził on blisko 25 lat i zagrał łącznie w 70 odcinkach. Dla wielu fanów detektyw Poirot już zawsze będzie miał twarz brytyjskiego aktora z ikonicznym wywiniętym wąsikiem.

David Suchet na planie serialu „Poirot” (Fot. Daily Mirror/Mirrorpix via Getty Images) David Suchet na planie serialu „Poirot” (Fot. Daily Mirror/Mirrorpix via Getty Images)

Dla wszystkich tych, którzy z nostalgią wspominają niezapomnianą kreację Davida Sucheta, mamy świetne wieści: aktor powróci do uniwersum Herkulesa Poirota, tym razem jednak w nieco innym charakterze.

Czytaj także: Powstaje kryminalny serial Netflixa na podstawie powieści Agathy Christie. W obsadzie m.in. Helena Bonham Carter i Martin Freeman

David Suchet wyruszy w podróż, którą sto lat wcześniej odbyła Agatha Christie

5-odcinkowy dokument o tytule „Travels with Agatha with Sir David Suchet” pokaże, jak aktor odbywa podróż do byłych terytoriów Imperium Brytyjskiego, zatrzymując się w tych samych miejscach, które w latach 20. odwiedziła Agatha Christie. Suchet uda się m.in. do Australii, Nowej Zelandii, Kanady, na Hawaje i do Południowej Afryki. Okres zdjęciowy rozpocznie się tego lata i potrwa prawdopodobnie do końcówki 2024 roku.

Dokument będzie przybliżał postać Agathy Christie poprzez zgłębianie miejsc oraz osób, które napotkała podczas swojej wielkiej podróży.

– Zanurzając się we współczesnej atmosferze tych krajów, David będzie odkrywać odwiedzane przez siebie miejsca i zgłębi historie ludzi, którzy pojawili się w jej [Agathy Christie] twórczości lub ją zainspirowali – powiedział Jonathan Ford, przedstawiciel wytwórni produkującej serię.

W 2022 roku David Suchet otrzymał tytuł szlachecki sir za zasługi dla teatru i działalność charytatywną. (Fot. Steve Parsons – WPA Pool/Getty Images) W 2022 roku David Suchet otrzymał tytuł szlachecki sir za zasługi dla teatru i działalność charytatywną. (Fot. Steve Parsons – WPA Pool/Getty Images)

Sam David Suchet także jest podekscytowany perspektywą podróży śladami legendarnej autorki, dzięki której zdobył międzynarodową popularność.

– Po tym, jak ćwierć wieku spędziłem, uosabiając ikoniczną postać wyjętą spod pióra Agathy Christie, czuję się zaszczycony, że będę mógł wyruszyć w podróż dookoła świata śladami prawdopodobnie najlepszej autorki kryminalnej wszech czasów – powiedział brytyjski aktor.

Twórcy nadchodzącej serii obiecują, że będzie ona prawdziwą gratką dla fanów twórczości Agathy Christie, jak i miłośników serialu „Poirot”. Gdy tylko ogłoszona zostanie data premiery dokumentu, na pewno was o tym poinformujemy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze