1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Robert Pattinson wyprodukuje remake horroru „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego

Robert Pattinson wyprodukuje remake horroru „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego

Robert Pattinson (Fot. Venturelli/Getty Images)
Robert Pattinson (Fot. Venturelli/Getty Images)
Z ostatniej chwili: powstanie remake kultowego horroru „Opętanie” z 1981 roku, napisanego i wyreżyserowanego przez Andrzeja Żuławskiego. Produkcją filmu zajmie się Robert Pattinson, który połączy siły z Parkerem Finnem, reżyserem kasowego „Uśmiechnij się”.

Robert Pattinson wielu osobom już zawsze będzie kojarzył się z Edwardem Cullenem z serii „Zmierzch” na podstawie sagi Stephanie Meyer. Zresztą to właśnie ta rola przyniosła mu światową popularność. Jednak aktor ma w swoim dorobku znacznie więcej produkcji. Wystąpił m.in. w takich filmach, jak: „Woda dla słoni”, „Cosmopolis”, „Uwodziciel”, „Mapy gwiazd”, „Król”, „Tenet” czy „Batman”. W najbliższej przyszłości zobaczymy go także w filmie „Mickey 17” w reżyserii Bong Joon Ho, twórcy oscarowego „Parasite”, oraz w drugiej części „Batmana”.

Pattinson próbował także swoich sił jako producent wykonawczy filmu „Twój na zawsze” (w którym także zagrał główną rolę). Teraz z kolei zajmie się produkcją remake’u klasyki horroru.

Czytaj także: Horrory o opętaniu – top 6 filmów, po których czekają cię bezsenne noce

„Opętanie” oczami Pattinsona

„Opętanie” to film stworzony przez polskiego reżysera Andrzeja Żuławskiego, który światło dzienne ujrzał w 1981 roku. Jego światowa premiera odbyła się w konkursie głównym festiwalu w Cannes. I chociaż obraz początkowo zbierał mieszane recenzje, dziś uznawany jest za klasykę kina grozy.

„Opętanie” rozgrywa się w Berlinie Zachodnim w okresie zimnej wojny i opowiada historię Marka i Anny. Mężczyzna wraca do domu z wyjazdu służbowego, aby odkryć, że żona go zdradza, i to z dwoma kochankami. Na domiar złego jeden z nich nie jest człowiekiem, lecz potworem rodem z obrazów Hansa Rudolfa Gigera. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony, i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen – do złudzenia przypominającą jego żonę.

Teraz zaś będziemy mogli zobaczyć „Opętanie” oczami Roberta Pattinsona, który w tym celu połączy siły z Parkerem Finnem, odpowiedzialnym za scenariusz i reżyserię filmu.

W rolach głównych oryginalnego „Opętania” mogliśmy podziwiać Sama Neilla i Isabelle Adjani. Nie wiadomo, kto wcieli się w Annę, Marka i pozostałych bohaterów w remake’u, ale nie zdziwiłoby nas to, gdyby jedna z ról przypadła samemu Pattinsonowi.

Na razie cały projekt jest na wczesnym etapie rozwoju, jednak już wzbudza spore zainteresowanie wśród amerykańskich wytwórni takich jak, A24, Netflix, Sony i Warner Bros., które prowadzą o niego przetargową wojnę. Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów na temat produkcji, którymi z pewnością się z wami podzielimy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze